Güncel
Giriş Tarihi : 25-08-2021 11:27   Güncelleme : 25-08-2021 11:27

VEZİRKÖPRÜ'DEN BİR İLK ABLA KARDEŞ MADALYA KAZANDILAR.

VEZİRKÖPRÜ'DEN BİR İLK ABLA KARDEŞ MADALYA KAZANDILAR.

VEZİRKÖPRÜ'DEN BİR İLK ABLA KARDEŞ MADALYA KAZANDILAR.

Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları ;Türkiye Hava Sporları federasyonu’nun Türkiye Şampiyonası 1.Ayak yarışmaları 7-8 Ağustos / 2021 tarihinde Manisa ilinde düzenlenen Türkiye free flight(ff) Salon Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına Hüseyin YILMAZ(13) ve Büyükler Türkiye Şampiyonasına Büşra YILMAZ(21)Vezirköprü adına katılmışlardır.

 

Türkiye'nin dört bir tarafından katılan yarışmacıları 2.75 gramlık uçağı ile 5 dakika havada uçurarak tüm yarışmacıları geride bırakan Hüseyin YILMAZ Yıldızlar Türkiye Şampiyonu olurken ablası Büşra YILMAZ Büyük Türkiye Üçüncüsü olmuştur.

 

Hüseyin YILMAZ ; Samsun Pilot ve Havacılık okulunda ücretsiz okuma hakkı kazandı.Ülkem için imkan verildiğinde sihalar ve ihalar üretmeyi düşünüyorum diyen diyen Hüseyin YILMAZ Mühendis veya uçak bakım teknisyeni olmak istiyor.

 

Sporcular Hüseyin YILMAZ ve Büşra YILMAZ ;Desteklerinden dolayı Vezirköprü Kızılay şubesi Başkanı Bekir KURTOĞLU'na, Ticaret Sanayi Odası başkanı Abdulkadir FİŞEKCİ' ye, Vezirköprü Kaymakamlığı'na, Belediye Başkanlığına,Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğüne, antrenörüne ve ailesine teşekkür ettiler.