Güncel
Giriş Tarihi : 09-08-2021 11:11   Güncelleme : 09-08-2021 11:11

“İYİ PARTİ İKTİDARINDA VEZİRKÖPRÜ İL OLACAK”

“İYİ PARTİ İKTİDARINDA VEZİRKÖPRÜ İL OLACAK”

“İYİ PARTİ İKTİDARINDA VEZİRKÖPRÜ İL OLACAK”

Vezirköprü İyi Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz Vezirköprü Yaşam Gazetesi canlı yayınında Vezirköprü ilçe gündemine dair açıklamalarda bulunarak. Ülke gündemindeki Orman yangınlarına değinerek Vezirköprü ilçemizde de tedbirlerin alınmasını istedi.  

            Vezirköprü mezbahanedeki sorunlara değinen Gürbüz, vatandaşların soğuk hava deposu olduğu için mezbahaneyi tercih ettiği ancak yeterli kasap olmadığından bazı sıkıntıların yaşandığını belirterek kurbanını kestirmek isteyen vatandaşlara bir çay ocağı yapılarak ikramda bulunulması gerektiğini ifade etti. Ayrıca kasaplıkla alakası olmayan insanları oraya görevlendirmişler dışarıda özel kesim yapan kasaplar daha çok para kazanıyor Belediye az para verdiği için kasap bulamıyor o yüzden rezalet yaşanıyor, niye her zaman bizim vatandaşımız çile çekiyor sokaklarda “hayırlı olsun” afişlerini görüyoruz biz 10 yıldır sanayinin önünde küçük sanayi sitesi hayırlı olsun afişini görüyoruz ama siteyi göremedik bir türlü şimdi afişleri yenilemişler şu hayırlı olsun, bu hayırlı olsun, neye göre hayırlı olsun anlamış değilim. Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum lütfen hizmetleri takip etsinler haklarını arasınlar. Bizim mücadelemiz Vezirköprü halkının daha güzel yaşam sürmesini istiyoruz vatandaşlarımız hizmetlerini takip etsinler dedi.

            Havaların aşırı sıcak olması nedeniyle bazı mahallelerde kokuların olduğu ve  sinek ve haşarelerin hastalık saçtığını bu yüzden ilaçlamaların yapılması istedi. Turizme de değinen Gürbüz turist  kafilesinin parasını alamıyoruz kanyonumuz ve tarihi yerlerimiz var ama turistlerin kullanabileceği  tuvaletlerimiz yok onları yönlendirecek rehberlerimiz yok, Şehrin batısından geliyorsun bir kokuyla, doğusundan geliyorsun bir kokuyla yakışıyor mu bunlar Vezirköprü’ye bu sorunlar dururken afiş yapıştırmakla bu işler olmuyor.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA VEZİRKÖPRÜ İL OLACAK

İyi Parti İlçe Başkanı Salih Gürbüz konuşmasının devamında İyi Parti iktidarında Vezirköprü il olacak diyerek, Samsun milletvekilimize bu konuyu paylaştım vekilimiz ben konu üzerinde mecliste bir kanun teklifi hazırlayıp sunacağım dedi. Gürbüz, Vezirköprü corafi konumuyla nüfusuyla il olmayı Türkiyenin başında hak eden yerlerin başında gelir Vezirköprü’nün kurtuluşu il olmaktadır. Bütün mesaimi Vezirköprü’nün il olması için harcayacağım inşallah biz bunu başaracağız.

            Vezirköprü’deki istihdamın artırılması için Vezirköprü Belediyesi atıl duran tekel depolarını değerlendirerek yatırımcıların önünü açmalıdır. Yine eski hastane çürümeye terk edilmemelidir acilen değerlendirmemiz gerekmektedir. Vezirköprü Havza arası yol yapımına başlandı deniyor ama orada da tabeladan başka bir şey göremiyoruz Havza Durağan karayolu yazıyor sanki yolu komple yapacaklar, yapacakları 14 km lik yol. Başlandıysa 6 aydır ne kadarı yapıldı neden hızlı gitmiyor bu da leyla ile Mecnun’un işine döndü.