Güncel
Giriş Tarihi : 28-07-2021 12:14   Güncelleme : 28-07-2021 12:17

Silah atılan Düğünlere Yakın Kıskaç! 23 Kişi Tespit Edildi

Silah atılan Düğünlere Yakın Kıskaç! 23 Kişi Tespit Edildi

Silah atılan Düğünlere Yakın Kıskaç! 23 Kişi Tespit Edildi

Vezirköprü ilçesinde pandemi tedbirlerinin kaldırılmasının ardından başlayan düğünlerde yine silahlar atılmaya başlandı. Gazetemize ihbarda bulunan bazı vatandaşlar muhtarların uyarılarına rağmen düğünlerde halen silah atıldığını ve katıldıkları düğünlerde rahatsız olduklarını ifade ederek, herhangi bir kazaların yaşanmaması için Vezirköprü Kaymakamlığının düğünleri denetlemelerini istediler.

Bafra ilçesinde kırsal mahallelerde yapılan düğünler kıskaç altına alındı. 38 düğün 43 sivil personelin katılımıyla denetlendi

Bafra Kaymakamlığı İlçe Jandarma Komutanlığı’nca Türk Ceza Kanunu ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet kapsamında hafta sonunda 35 dış mahallede 38 düğün, 43 sivil personelin görevlendirilmesi ile denetlendi.

Görüntü ve fotoğraf almak suretiyle gerçekleştirilen uygulamalarda 4 kişinin tüfek, 7 kişinin kurusıkı tabanca, 12 kişinin de gerçek tabanca ile olmak üzere toplamda 23 kişinin atış yaptığı tespit edildi. Şahıslardan kimliği tespit edilen 5 kişiye cumhuriyet savcılığı talimatı ile TCK 170 maddesi ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefetten tahkikat başlatıldı. Diğer şahısların ise kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.
Düğünlerde ateş açılmasıyla ilgili önleyici tedbirlerin devam edeceği öğrenildi.