Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2021 14:21   Güncelleme : 08-06-2021 14:21

Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!”

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu: “Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!”

Vezirköprü sözlerin yerine getirilmesini bekliyor!”

Vezirköprü halkının sağ duygusunun bedeli bu olmamalıdır.

Vezirköprü üretim istiyor sanayii istiyor ticaret istiyor
19 senedir iktidara bel bağlamış Vezirköprü halkı ne verilen sözü unuttu ne de yapılanları unuttu.

Vezirköprü’yü düşünen eski siyasetçi büyüklerimizin her fırsatı değerlendirerek ilçemizin etrafının barajlarla çevirmesi halkımızı memnun ederken, barajları değerlendiremememiz tarımı bitirme noktasına gelmiştir.
Akören, Adatepe, Oymaağaç, Türkmen, Yağanözü, Ağcayazı ve İncesu hattındaki tesisatın arızalarıyla uzun süre uğraşılırken diğer mahallelere hizmet edilmemiştir. Samsunun Üçüncü büyük yüzölçümüne sahip olan Vezirköprü rençberi terk edilmiş düşünülmemiştir. Defalarca mahalle sakinlerine söz verilmesine rağmen
Doğanca Göleti’nin yapılmaması 19 yıllık %77oy almış iktidar partisinin ayıbıdır.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin seçim vaadi olarak Vezirköprü’müze vermiş olduğu Kenevir üretim ve sanayii vaadini unutmadık. Ancak, kenevirin de can damarı su. Su olmadan buradaki üreticiyi nasıl canlandırabiliriz?
Bu söz verileli Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçeye sahip çıkması gerekenler, mitingde Cumhurbaşkanımız tarafından verilen sözün üzerinden 2,5 sene geçmesine rağmen, kenevir üretiminde ve sanayisinde bir arpa yolu alınamamıştır. Kenevir, üretimi yapan çiftçimizin elinde kalmış, çiftçimiz zarara uğratılmıştır.
Tarımın her aşamasında mutlak ihtiyaç olan suyu karşılayamadan çiftçimizin üretim yapması kaliteli ürün yetiştirmesi beklenemez.

Akp’li milletvekillerini göreve çağırıyorum.

 

CHP VEZİRKÖPRÜ İLÇE BAŞKANI

ONUR BAYBURTLU