Güncel
Giriş Tarihi : 17-04-2021 15:10   Güncelleme : 17-04-2021 15:10

VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ PERSONELİ PANDEMİ DÖNEMİNDE MAĞDUR EDİLDİ

VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ PERSONELİ PANDEMİ DÖNEMİNDE MAĞDUR EDİLDİ

VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ PERSONELİ PANDEMİ DÖNEMİNDE MAĞDUR EDİLDİ

VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ PERSONELİ PANDEMİ DÖNEMİNDE MAĞDUR EDİLDİ   VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİNİN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI NEDENİYLE ÇALIŞAN PERSONELİN TAŞINMASI HUSUSUNDA YAPILAN ÇALIŞMALARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UKOME TARAFINDA DURDURULDU. 
    Hastane personellerinin ifadesi gereği hastane personeli pandemi döneminde mağdur edildi. Hastane personel servis taşımadılar hastaneden Büyükşehir tarafından kaldırılıp kendi ihale yaptığı 11 dolmuşa yönlendirmeye kalkıştı ancak dolmuşlar sabah 08.00-16.00 arası çalışmakta olup gece nöbetinde olan personel işine gidemiyor nöbeti bittiğinde evine gidemiyor. Dolmuşlarla bu işin yapılamayacağı sağlık çalışanlarına sunulan bu hizmetin ihtiyaçlarının karşılamasının mümkün olmadığı bir gerçektir. Türkiye’de pandemi döneminde belediyelerin sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet verdiği bir dönemde personele taşıma şartına veya C plakalı ve belli sayıda da olsa güzergah belgesi olan araçların personel taşımaları iptal edilmesi oldukça manidardır.
    11 dolmuş aracı ve %50 kapasitedeki bu araçlarla 330 personel nasıl taşınacak. Dolmuş taşımalarına verilen güzergahlar sadece hastaneyemi verildi halkın taşıması ne olacak? Umarız Büyükşehir belediyesi hastane personelinin bu sıkıntısını bir an önce çözer" dediler.