Güncel
Giriş Tarihi : 27-03-2021 14:38   Güncelleme : 27-03-2021 14:38

2,5 MİLYON LİRA BAĞIŞLADI

Endüstri Meslek Lisesi okulunun eski yerine yapılacak 3 ayrı binadan biri olan Abdullah Şükrü Uluçay Ortaokulu İçin Protokol İmzalandı.

2,5 MİLYON LİRA  BAĞIŞLADI

Endüstri Meslek Lisesi okulunun eski yerine yapılacak 3 ayrı binadan biri olan Abdullah Şükrü Uluçay Ortaokulu İçin Protokol İmzalandı. İlçemize  Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lises)’nin eski binasının bulunduğu alana yapılacak olan 3 ayrı binadan biri olan Abdullah Şükrü Uluçay Ortaokulu binası için Samsun Valiliği’nde protokol imzalandı.
Taşkale Mahallesi’nde bulunun eski sanat okulu (Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)’nin eski binasının bulunduğu ve yaklaşık 12 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan 3 ayrı bina için adım atıldı.
3 projeden biri olan  4 katlı ve 18 derslikli olacağı planlanan Abdullah Şükrü Uluçay Ortaokulu için Samsun Valiliği’nde hayırsever işadamı Süleyman Orhan Uluçay ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Hayırsever işadamı Süleyman Orhan Uluçay tarafından okulun yapılabilmesi için 2,5 Milyon liralık bağış yapıldı.
Arsa kalan diğer kısmına ise Cumhuriyet İlkokulunun kapatılmasıyla Zeki Cevher İlkokulu ve Mehmet Paşa İlkokuluna yönlendirilen öğrencilerin eğitimde yaşanan bu sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla bir ilkokulun yapılacağı ve diğer kalan kısmına ise Bilim ve Sanat Merkezi de inşa edileceği belirtildi.