Güncel
Giriş Tarihi : 02-03-2021 12:14   Güncelleme : 02-03-2021 12:14

VEZİRKÖPRÜ'NÜN YENİ PROJESİ YOK

VEZİRKÖPRÜ'NÜN YENİ PROJESİ YOK ESKİ DÖNEM PROJELERİYLE AVUNUYORUZ OSMAN ÖZER'İN TEK DÖNEMDE ÜRETTİĞİ PROJELERLE, 3 DÖNEM İDARE EDEN VEZİRKÖPRÜ EN AZ 20 YIL KAYBETTİ.

VEZİRKÖPRÜ'NÜN YENİ PROJESİ YOK

Vezirköprü'nün 110 Bin nüfuslardan 90 bin nüfuslara gerilediği bu günlerde Vezirköprü projeleriyle değil yine kurumların birbirini engelleyen tavırlarıyla anılmaya devam ediyor.
Yatırım yapmak isteyenlere engel konulması, Ticaret Odası'nın Karma Sanayi Projesinin önünü tıkanması vaatlerden öteye gitmeyen bir yönetim anlayışının Vezirköprü'de hakim olması tepkiyle karşılanıyor.
Vezirköprü'nün öne çıkan projelerinde sadece 1 Dönem Belediye Başkanlığı yapan Osman Özer'in imzasına dikkat çeken vatandaşlar 3. dönemine giren İ. Sadık Edis'in kayda değer hiç bir proje üretememesinin yanında ilçede Birlik beraberliği sağlamayarak ilçeye kaybettirmesine tepkili. 
    1 DÖNEMLİK OSMAN ÖZER'İN BAŞKANLIĞINDA ÜRETİLEN PROJELERİN YANINDA 3 DÖNEMDE KAYDA DEĞER HİÇBİR PROJENİN ÜRETİLMEMESİNE TEPKİ


    Vezirköprü’nün susuzluk çektiği dönemde Elaldı mahallesi mevkiinde su kuyuları açıp o bölgeden topladığı suları şehir şebekesine vererek ilçenin su ihtiyacını karşılamıştı. Yeni dönemde Büyükşehir bu sorunu Arıtma Tesisi ile İlçe merkezinde çözümledi
    Yine o dönem Karayolları ile irtibata geçerek takas işlemi gerçekleştirip İlçemize Otogar ve Kültür Merkezi Projesinde de Özer'in imzası vardı. 
    Yine belediyenin asli hizmetlerini aksatmayıp Vabartum karşısındaki yeri atıl duran arsayı bağış yoluyla alıp Derici Parkını ilçemize kazandırmasıda dikkate değerdi
    Yine Vezirköprü’nün büyük ihtiyaçlarından olan Vezirköprü Kapalı Sebze pazarını inşaa ederek Vezirköprü halkının hizmetine sundu.
    Dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç ile irtibat kurarak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı. Bu projelerin bir kısmı tamamlandı açılışı başkalarına nasip oldu. 
3 Dönemde onlarca proje ile anılabilecek bir ilçenin kısırdöngülere teslim olduğunu belirten vatandaşlar Vezirköprü'de Proje yok, Engelleme var, Vaat var, katlanan sorun var, gurbetçilik var, küçülen ve kaybeden bir ilçe var diyerek, artık bu ayrışmalara son verilerek, Vezirköprü'nün önünü açacak projelere odaklanılması gerektiğini belirttiler.