Eğitim
Giriş Tarihi : 16-02-2021 15:30   Güncelleme : 16-02-2021 15:30

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklar Öğretmenleri ile Buluştu

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklar Öğretmenleri ile Buluştu

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklar Öğretmenleri ile Buluştu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğünü yaptığı projeye destek sağlamak adına Kaplancık, Güldere, Kuşçular, Bahçesaray, Mezra, Yenidüzce, Halilbaba ve Ayvalı Mahallesinde ikamet eden ve henüz okul ve öğretmenle buluşmamış  24 öğrenciye "Benim Oyun Sandığım" adlı eğitici bir eğitim seti ve bu eğitim setini uygulayabilecekleri bir takvim verildi.
 
  2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yürütülen "Benim Oyun Sandığım" projesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül ÖZATA, Şube Müdürü Halil KANAT Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Kadir SUNAR, Müdür Yardımcısı Selda AKMAN, okul öncesi öğretmeni Elvan YANAR ile Orhan Uluçay Anaokulu Müdürü Başak KİZİROĞLU, okulöncesi öğretmeni Duygu İLHAN tarafından çocuklara ev ortamında yap-boz, bloklar, masal seti ve trafik eğitimi seti, öz bakım seti, boya setleri gibi yaklaşık 35 parça eğitim setinin tanıtımı yapıldı.
 
  İlk kez öğretmen ile buluşan çocukların heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi. Proje kapsamında öğretmenlerimiz tarafından  öğrenciler düzenli aralıklarla ziyaret edilerek yapılan etkinlik ve çalışmalar kontrol edilecek ve okula gidemeyen çocuklarımız okul sıcaklığında eğitimlerini tamamlayacaklardır.