Güncel
Giriş Tarihi : 09-02-2021 17:48   Güncelleme : 09-02-2021 17:48

SAMSUN OKUMA VAKTİ PROJESİ 4 YAŞINDA

SAMSUN OKUMA VAKTİ PROJESİ 4 YAŞINDA

SAMSUN OKUMA VAKTİ PROJESİ 4 YAŞINDA

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, nitelikli okur olma yolunda çocuklarımızın yanında olmayı, onları okuma kültürünü özümseyen, okuduğunu sorgulayan, fikir üreten bireyler olarak topluma kazandırmayı hedefleyen proje 4 yaşında. 
Bundan 4 yıl önce 8 Şubat 2017 tarihinde ailelerin çocuklarıyla nitelikli zaman geçirmeleri amacıyla kitap okuma anlamında önemli bir projeye imza atıldı ve her akşam 20.00’de kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirilerek aileler kitabın etrafında buluşturuldu. 
2020-2021 eğitim öğretim yılında #samsunhikayesiniyaziyor etiketi ile yoluna devam eden projenin bu yılki etkinlikleri 3 aşamada gerçekleşecek: 
1.aşamada; 10 Şubat 2021 tarihi itibariyle #okurlaryazarlariylabulusuyor etkinliği kapsamında yerel ve ulusal anlamda halkımıza mal olan yazarlarımız okurlarıyla zoom platformu üzerinden bir araya gelecek. 
2.aşamada; saat 20.00’de başlaması alışkanlık haline gelen projede kitapseverlerimiz www.samsunokumavakti.com adresinde hikayelerini 3 platformda yazacaklar. 
3.aşamada ise; Bakanlığımız tarafından uygun görülen güncel kitaplar öğretmenlerimiz tarafından seslendirilecek ve www.samsunokumavakti.com adresinde sesli olarak okurlarıyla buluşacaktır. 
Projenin kitap okuma konusunda yapılan çok önemli bir çalışma olduğunu ve toplumumuzda bu konuda ciddi bir farkındalık meydana getirdiğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Resül Özata, projenin bu yılki etkinlikleri kapsamında Vezirköprü olarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yapılan çalışmaları #samsunhikayesiniyaziyor etiketiyle 8 Şubat 2021 günü saat: 20.00’de facebook ve twitterda paylaşarak katılımlarını beklediklerini vurguladı.