Sağlık
Giriş Tarihi : 17-01-2021 13:58   Güncelleme : 17-01-2021 13:58

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN MERDİVEN AÇIKLAMASI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN MERDİVEN AÇIKLAMASI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN MERDİVEN AÇIKLAMASI

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden Merdiven Açıklaması

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin merdivenleri hakkında açıklama yaparak hastanenin mimari yapısı gereği merdivenlerinin yanlış anlaşılmalara neden olduğunu, hastanenin merdivenlerinin yan bölümlerde olması ve aynı zamanda acil çıkış merdivenleri olarak yapıldığı ve bariyerli kapılara sahip olduğu için vatandaşlar tarafından görülmediğini bildirdi. Ayrıca hastane yönetiminin hastane merdivenlerinin vatandaşlar tarafından  fark edilebilmesi ve kullanılması için uyarıcı levhaların uygulanacağı belirtildi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Vezirköprü Devlet Hastanesinin merdivenleri hakkında şu açıklama yapıldı:

Kasım ayında hizmete giren Yeni Vezirköprü Devlet Hastanemizle ilgili basın / yayın organlarımızda çıkan “Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin Merdivenlerinin Olmadığına Dair” haberlerle ilgili yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi adına açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

23 Kasım 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığımız tarafından hizmete açılan 200 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanemizde hali hazırda bina içinde bölümler arası geçişin sağlanması için farklı alanlarda 8 adet merdiven ve 13 asansör bulunmaktadır.

Hastanemizde tasarımı gereği, asansörler ana girişe merkezi bir konuma yerleştirilmiş, merdivenler ise taşımada asansörlerimizi destekleyici olarak yan bölümlere konumlandırılmıştır.

Merdivenlerimizin bulunduğu alanlar ve merdiven kapılarımız hem hasta geçişi için kullanıma uygun hem de olası bir yangın anında yangına dayanıklı, açma kolaylığı sağlayan bariyerli kapılarıyla, yangından koruyucu özelliktedir.

Bu kapılarımızın kapalı olması ya da kullanılmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Pandeminin en kritik döneminde devreye giren hastanemiz, diş sağlığı merkezimizle birlikte bu süreçte 25 bine yakın hastamızın tedavisine imkân vermiş, 200’e yakın hastamızın da yoğun bakım koşullarında hizmet almasını sağlamıştır. İlçemiz ve çevre bölgelerde yaşayan insanlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunma anlamında hayati önem taşıyan hastanemizde ilgili bu iddialar doğruyu yansıtmamaktadır