Sağlık
Giriş Tarihi : 15-01-2021 18:34   Güncelleme : 15-01-2021 18:43

ÇÖZÜM BÖYLE BULUNDU, YANGIN MERDİVENLERİNİ SERVİS MERDİVENLERİNE ÇEVİRECEKLER

ÇÖZÜM BÖYLE BULUNDU, YANGIN MERDİVENLERİNİ SERVİS MERDİVENLERİNE ÇEVİRECEKLER

ÇÖZÜM BÖYLE  BULUNDU, YANGIN MERDİVENLERİNİ SERVİS MERDİVENLERİNE ÇEVİRECEKLER

Samsun'un Vezirköprü İlçesinde 10 yıldır açılması için mücadele verilen ve  2020 ylı Kasım ayında hizmete açılan 150 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanesi Hasta kabulüne başladı. Hastanenin açılarak hizmete geçmesi memnuniyetle karşılanırken hastane de asansörü değilde merdivenleri kullanmak isteyen vatandaşların merdivenlere ulaşmasında yaşadıkları sıkıntıyı gündeme getirmiştik.
Vezirköprü Devlet Hastanesinde vatandaşın, rahatlıkla kullanabilecekleri asansörün yanlarında tercih edebilecekleri servis merdivenlerinin olmadığını gündeme getirmiştik.   Bu konuda talepleri değerlendiren yetkililerin acil çıkış merdivenlerini servis merdivenlerine çevirerek sorunu çözeceği belirtiliyor.
Yangın Merdivenleri Servis Merdivenleri Olarak Kullanılacak

 


"Vezirköprü Devlet Hastanesinde merdiven yok" başlıklı haberimizin ardından konu Türkiye gündeminde de yer aldı. Hastanede hastaların, hasta yakınlarının ve personelin kullanacağı servis merdiveninin olmadığı haberde de belirttiğimiz gibi sekiz adet çeşitli yerlerde acil çıkış yani yangın merdivenlerinin bulunduğu gözlemlendi.


Bazı hasta yakınları "Hastanenin yapılış aşamasında ve sonrasında burayı yetkililerin ziyaret ederek inceleme yaptıklarını biliyoruz. Bu eksiklik onlarında mı gözünden kaçtı yoksa yeni projeler mi bu şekilde anlamış değiliz" dediler.
Konunun gündeme gelmesiyle birlikte Hastane yönetiminin yangın merdivenlerini servis merdivenlerine çevireceği, vatandaşın bulabilmesi içinde tabela ve yazılarla Acil Çıkış merdivenlerine yönlendirileceği ifade edildi.