Sağlık
Giriş Tarihi : 14-01-2021 15:00   Güncelleme : 14-01-2021 15:00

YANLIŞ DUYMADINIZ YENİ YAPILAN HASTANEDE MERDİVEN YOK ?

YANLIŞ DUYMADINIZ YENİ YAPILAN HASTANEDE MERDİVEN YOK ?

YANLIŞ DUYMADINIZ YENİ YAPILAN HASTANEDE MERDİVEN YOK ?

Samsun'un Vezirköprü İlçesinde 10 yıldır açılması için mücadele verilen ve  2020 ylı Kasım ayında hizmete açılan 150 yataklı Vezirköprü Devlet Hastanesi Hasta kabulüne başladı. Ancak Pandemi nedeniyle eksiklikleriyle beraber teslim alınan Vezirköprü Devlet Hastanesinin merdivenlerinin olmadığı ortaya çıktı. 
ACİL DURUMLARDA VATANDAŞ NASIL DIŞARI ÇIKACAK
Hasta ziyaretine giden Vatandaşlar pandemi nedeniyle asansöre binmek sitemeyip merdivenleri tercih ediyor ancak üst katlara çıkacak merdivenlerin olmadığını  öğrenen vatandaşlar şaşkınlık yaşıyor. "Hastanede merdiven olmaz mı diyen hasta yakınları mecburen asansöre binmek zorunda kalıyoruz asansördeyken elektrikler giderse ne yapacağız asansörün içinde bir acil telefonu bile yok sesimizi kimselere duyuramayız jenarotör var diyorlar ama o da elekrikler kesildiğinde devreye girmiyormuş dediler. Ayrıca her hangi bir afet olaylarında hastalar, hasta yakınları ve hastane çalışanları nasıl dışarıya çıkacak diye tepki gösterdiler.
YANGIN MERDİVENİ VARMIŞ
    Kasım ayında hizmete açılan 150 yataklı Vezirköprü Devlet hastanesinde sadece yangın merdiveninin olduğu öğrenilirken, yangın merdivenininde kapalı olduğu ve binanın içinde görünmeyen bir noktada olduğu belirtildi.