Güncel
Giriş Tarihi : 07-01-2021 22:43   Güncelleme : 08-01-2021 00:14

Tapu Toplulaştırmaya Köylüler Tepkili

Tapu Toplulaştırmaya Köylüler Tepkili

Tapu Toplulaştırmaya Köylüler Tepkili

Samsun’un Vezirköprü İlçesi Adatepe Mahallesinde Bayram Köyü Barajı ile ilişkili sulama arazilerini kapsayan  24 Mahalle de gerçekleştirilecek Tapu Toplulaştırma işlemine ilişkin mahalle sakinleri yüklenici firma temsilcisine tepki göstererek bu düzenlemeyi istemediklerini haykırdılar.

Vezirköprü Adatepe mahallesinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılan vatandaşlar yüklenici firma temsilcisinin bilgilendirmesine izin vermeyerek,mahalle sakinleri olarak bu çalışmalara kesinlikle izin vermeyeceklerini belirterek mahalleyi terketmesini istediler.

Vezirköprü Adatepe Mahalle Muhtarı Cemil Akbaş 24 Mahalle de yapılması planlanan Tapu Toplulaştırma çalışmasına Adatepe ile başlandığını, mahalle sakinlerinin ise arazilerinde istemedikleri değişikliklerin zorla yapılmasına tepki vererek, karşı çıktıklarını ve çok tepkili olduklarını ifade etti.

Mahalle sakinleri ise "Bizim arazilerimizle oynamasınlar, arazilerimiz kimseye peşkeş çekilmesin. Yapılan bu müdahaleye kesinlikle izin vermeyeceğiz böyle bir tapu toplulaştırmasını istemiyoruz" dediler.

Mahalle sakinlerinin konuşmacılara izin vermediği bilgilendirme toplantısında sık sık "İstemiyoruz" diye bağırdıkları gözlendi.