Güncel
Giriş Tarihi : 04-01-2021 22:10   Güncelleme : 05-01-2021 01:10

İş Yapamayan Esnaf Yaptığı İndirimi Davul Zurnayla Duyurmaya Çalıştı

İş Yapamayan Esnaf Yaptığı İndirimi Davul Zurnayla Duyurmaya Çalıştı

İş Yapamayan Esnaf Yaptığı İndirimi Davul Zurnayla Duyurmaya Çalıştı

Samsun'un Vezirköprü İlçesi 1. Kültür Sokakta pandemi nedeniyle işleri duran 16 esnaf  "sokak indirimi" başlattı. Sokağı ve dükkanlarını balonlarla süsleyen esnaf  kampanyayı davul zurnayla duyurmaya çalıştı sokakta adeta düğün havası oluştu.

                Vezirköprü ilçesinde siftah etmeden dükkan kapattıklarını ve işlerinin açılması için %60'lara varan indirim kampanyası başlattıklarını ve bu indirimi duyurmak içinde 16 esnaf arkadaşının birleşerek davul zurna tutup yaptıkları indirimleri duyurmak istediklerini ifade eden esnaflardan Şakir Türk ; "pandemi dolayısıyla işlerimiz durdu ve iş yapamaz hale geldik siftah etmeden dükkan kapatıyoruz iş yapabilmek için esnaf arkadaşlarımızla bir araya gelerek indirim yapma kararı aldık, sattığımız ürünlerde %15'lerden % 60'lara kadar  indirime giderek bu indirimleri de halka duyurmak amacıyla davul zurna tuttuk" dedi. 

Butik dükkanı olan Hamiye Güngör: "Pandemi dolayısıyla işlerimiz durdu siftah etmeden dükkan kapatıyoruz kiralarımızı faturalarımızı vergilerimizi ödeyemiyoruz  bu yüzden komşularla bir araya gelerek % 60'lara varan  "sokak indirimi" başlattık bu indirimi de duyurmak amacıyla sokakta davul zurna çaldırdık" dedi.