Güncel
Giriş Tarihi : 16-12-2020 12:26   Güncelleme : 16-12-2020 12:26

Vezirköprü'de yabancı dil öğretimine teşvik

VEZİRKÖPRÜ GENÇLİK VE KÜLTÜR DERNEĞİ AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS PLUS YETİŞKİN EĞİTİMİ YENİLİKÇİ VE İYİ UYGULAMALARIN DEĞİŞİMİ ÇOK ORTAKLI PROJESİ KA204

Vezirköprü'de yabancı dil öğretimine teşvik

Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği’nin İspanya’dan iki, İtalya’dan üç ve Litvanya’dan bir ortak kurumla geçen yıl başvurusunu yaptığı Avrupa Birliği Erasmus+ KA204  “İngilizce ve Bilgi İletişim Teknoloileri: Disiplinlerarası Bir Yaklaşım” adlı projesi kabul edildi. Dernek Yönetim Kurulu üyeleri sınırlı sayıyla ve kısa bir şekilde toplanarak proje açılışını gerçekleştirerek sözleşme imzaladılar. Dernek Başkanı Rahmi GÜNİNDİ, projenin İngilizce başta olmak üzere yabancı dil öğretiminin teşvik edileceği, bu alanda yeni yaklaşımların farklı ülkelerdeki uygulamalarının paylaşılacağı ve farklı etkinliklerle projenin gerçekleştirileceğini ifade etti. Projenin iki yıllık bir zamanda gerçekleştirileceği, bir tanesi ilçemizde de olmak üzere ülkelerarası toplantı ve ziyaretlerin yapılacağı ve proje konusunun yanı sıra kültürlerarası diyaloğun geliştirileceğini söyledi. Yetişkin öğrenicilerin kişisel ve çalışma alanlarındaki yetkinliklerinin artırılması ve Avrupa Birliği içinde hareketliliklerinin sağlanması da proje amaçlarından birkaçı.
Pandemi süreci sebebiyle ilk uluslararası toplantının çevrimiçi yapıldığını ifade eden Dernek Başkanı Rahmi GÜNİNDİ, ilerleyen süreçte, pandemi sürecinin inşallah yavaş yavaş yok olmasıyla, projenin fiziksel olarak faaliyetlerine başlayacağını söyledi. 
Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği, ilçemizde Türk Halk Oyunları Gösterileri, Eğitime destek faaliyetleri, kültürel etkinlikler ve yurt içi ve yurt dışı projeleriyle gündemdeki yerini korumaktadır.  Her yaştan ilçemiz vatandaşlarına yeni imkanlar sağlamak amacında olan bir sivil toplum örgütüdür. Bu proje Avrupa Birliği’nden alınan hibe ile gerçekleştirilecektir.