Güncel
Giriş Tarihi : 30-11-2020 17:50   Güncelleme : 30-11-2020 17:50

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU’NDAN VEZİRKÖPRÜ’YE UZAKTAN EĞİTİM DESTEĞİ

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU’NDAN VEZİRKÖPRÜ’YE UZAKTAN EĞİTİM DESTEĞİ

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU’NDAN VEZİRKÖPRÜ’YE UZAKTAN EĞİTİM DESTEĞİ

Yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını dolayısıyla ülkemizde de okulların kapanıp, uzaktan eğitime geçmesi ile teknolojik cihazlara olan ihtiyacın artması nedeniyle üniversite eğitimini Ankara’da tamamlayıp kendi köyü Susuz Mahallesi’nde vekil öğretmen olarak görevlendirilen Dilek Kurutaş’ın öğrenciler için tablet bilgisayar yardım talebi Ankara & Vezirköprü Platformu aracılığı ile Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Vezirköprülü bürokrat, iş adamı, dernek başkanları ve hayırseverler tarafından yankı bularak en kısa zamanda karşılık buldu.
Bir hafta gibi kısa sürede temin edilen ve Platform tarafından kurulan komisyon vasıtasıyla alınan (15) adet tablet bilgisayar yine Platform Yönetim Kurulu üyesi Sait Arslan tarafından Susuz Mahallesi’n de okul yönetimi ve öğretmen Dilek Kurutaş’a öğrencilere elden dağıtılmak üzere teslim edildi.
Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen ; ‘’ Geçen yıllarda Ankara’da üniversite eğitimini tamamlayıp kendisinin de okuduğu köy okulunda vekil öğretmen olarak görevlendirilen öğrencimizin talebine duyarsız kalamayıp Yönetim Kurulu üyelerimize ve Vezirköprülü hemşehrilerimize konuyu aktardığımızda çok kısa sürede maddi destek sağlamaları üzerine tablet bilgisayarlar (uzaktan eğitime, zoom ve diğer teknik özellikleri uygun) kurduğumuz komisyon tarafından alımı yapılarak, vakit geçirilmeden bizzat Susuz Mahallemize ulaştırılmıştır. Ülkemizi etkileyen Covid – Pandemi süresince ortaya çıkan halihazırdaki durum hepimize bazı sorumluluklar yüklemiştir. Bu sormluluğumuza kısa zamanda geri dönüşüm sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize, paydaşlarımıza ve Vezirköprülü hemşehrilerimize çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın eğitimine bir nebze de olsa katkımız olursa bu bizleri mutlu edecektir.’’ dedi.  
Öğretmen Dilek Kurutaş’da; ‘’Susuz İlkokulu Yönetimi ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim. Tablet bilgisayarları aldıktan sonra çocukların sevincini görmek her şeye değerdi. Onların minik kalbine dokunduğunuz ve çağrımıza en kısa sürede cevap verdiğiniz için Ankara & Vezirköprü Platformu nezdinde tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz.’’ dedi.  
Tablet bilgisayarlar okul idaresi tarafından öğrencilere dağıtıldı.