Güncel
Giriş Tarihi : 27-11-2020 09:50   Güncelleme : 27-11-2020 09:50

Sokakta yaşayan gence devlet sahip çıktı

Geceleri ayazda merdiven altında yatıyor, Karnını çöplerden doyuruyor

Sokakta yaşayan gence devlet sahip çıktı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde sokalarda  yaşayan 30 yaşındaki Kadır Narlı açlık ve soğukla mücadele ediyor.  Yaklaşık 5 aydır Esentepe Mahallesi Çocuk kütüphanesi ve Fabrika cami çevresinde görülen ve buradaki fabrika camisinin merdiven altında geceleri yatan Kadir Narlı yiyeceğini çöp konteynırlarından temin ederek karnını doyuruyor. 
    Sağlık ve piskolojik sorunları olduğu görülen 30 yaşındaki gencin  havaların soğumasıyla yaşam koşulları zorlaştı.  Konuyla ilgili çevre sakinleri "bu şartlar altında bu insanın sokaklarda yaşaması hem uygun değil, hemde mümkün değil. Yetkililerin biran önce bu kimsesiz gence sahip çıkarak tedavi ettirilmeli ve hayatını sürdürebileceği bir ortam sağlanmalıdır" dediler.
Sağlık ve psikolojik sorunları olduğu belirtilen genci Haber yaparak dile getirdiğimiz için devlet harekete geçti. Kadir Narlı'ya Samsun Valiliği tarafından sahip çıkıldı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Araştırma ve gereğinin yapılması için Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı tarafından Vezirköprü Kaymakamımıza talimat verilmiş, Kaymakamlıkça yapılan araştırma ve inceleme sonunda haberde bahsi geçen vatandaşımıza ulaşılmış olup, vatandaşımız Samsun il merkezinde yer alan bir bakım merkezine yerleştirilmiştir" denildi.