Güncel
Giriş Tarihi : 04-11-2020 17:28   Güncelleme : 04-11-2020 17:28

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi’nde Çiftçilere Tohum Desteği

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi’nde Çiftçilere Tohum Desteği

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi’nde Çiftçilere Tohum Desteği

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifi’nde gerçekleşen toplantıda üreticilere tohum dağıtımı yapıldı. Toplantıya Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Samsun Tarım İl Müdürü İbrahim Sağlam, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Tarım Kredi Bölge Müdürü Erol Apaydın ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantı yoğun pandemi güvenlik ve tedbirleri alınarak sosyal mesafe kurallarına uyularak başladı. Samsun Tarım İl Müdürü İbrahim Sağlam yaptığı konuşmada; ‘’65 bin 400 kilogram yem tohumunu bu gün çiftçimize vereceğiz. Burada yüzde 70 bakanlığımızın 100 de 30 çiftçimizin katkısı var. Toplam projemizin maliyeti 787 bin Tl. Bunun 540 bin Tl’si Bakanlığımızın diğeri de çiftçi katkılarıdır. Proje sonunda kazancımız 2021 yılı içerisinde toplam 8 milyon 200 bin Tl gibi çiftçimize katkısı olacak’’ dedi.

Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü yaptığı konuşmasında; ‘’çevresel sosyal ve ekonomik sürdürülebilir ve ülke insanının yeterli beslenmesini sağlayan bir tarım sektörünün oluşturulabilmesi, tarım politikalarının ve bu eylemlerin ana amacıdır. Bu amaçlar doğrultusunda bunlardan en önemlileri yem bitkileri ve hayvansal üretimde meydana gelecek doğrusal büyük artışlardır. 2019 yılında yaklaşık 17 milyon Tl yem bitkileri desteği verilmiş, Samsun ilimiz Türkiye’deki üretimde birinci, yem bezelyesinde 7. Sırada yer almaktadır’’ dedi

Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya ‘’Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifinde gerçekleştirilen yüzde 70 devlet desteğiyle yem bezelyesi ve italyan çimi tohumu dağıtımı programına Ziraat Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon başkanımız Hasan TÜTÜNCÜ ile birlikte katılım sağladık çiftçilerimize hayırlı olsun’’ dedi.

Çiftçiye yüzde 70 devlet desteği ile dağıtılan yem bezelyesi, İtalyan çimi tohumu dağıtımında çiftçilere tohum paketlerini Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Samsun Tarım İl Müdürü İbrahim Sağlam verdi.