Güncel
Giriş Tarihi : 31-10-2020 11:35   Güncelleme : 31-10-2020 11:35

Şahinkaya Kanyonu'nda Basın Mensuplarından Sürpriz Konser

Şahinkaya Kanyonu'nda Basın Mensuplarından Sürpriz Konser

 Şahinkaya Kanyonu'nda Basın Mensuplarından Sürpriz Konser

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yer alan, son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve turizm sektöründe gözde bir mekan olmaya aday görülen Şahinkaya Kanyonu, her geçen gün ziyaretçi sayısını artırmaya devam ediyor. Büyüklü, küçüklü teknelerle, Kayıkbaşı mevkiinden, Çeltek mevkiine düzenlenen tekne turları ile Şahinkaya Kanyon'nun büyüleyici görsel zenginliğinin, keyifli anları ziyaretçiler tarafından fotoğraflarla ölümsüzleştiriliyor.

Teknelerle Tura Çıkan Şahinkaya Kanyonu Ziyaretçilerine Sürpriz

            İlçede yayın yapan yerel gazete sahibi Suat Pala ve muhabirleri Kenan Keskin,  Mustafa Bektaş Altay bu doğa harikası Şahinkaya Kanyonu'nun daha fazla ziyaretçi alması ve ilçe turizmine daha fazla hız katmak amacı ile farkındalık oluşturmak için, yine o bölgede keşfettikleri bir mağaranın önünde kamp kurarak, oradan geçen teknelere  mini konser vererek ilgi odağı oldular. Su seviyesinin son yıllarda azalması ile ortaya çıkan ve Şahinkaya Kanyonu boğazının tam orta noktasında bulunan mağaraya tekneleri ile giden basın menupları, bulundukları yere kamp kurarak şarkılar söylediler.  Gün boyu yükselen enstruman sesini duyan  teknelerin ''Kanyonda Bulurum Seni'' sloganıyla söyledikleri şarkıya kayıtsız kalmadığı kameralara yansıdı. Bu anlar hem ziyaretçilerin hem de gazetecilerin kameralarına yansıdı.

            Konu ile ilgili açıklama yapan Vezirköprü Yaşam Gazetesi imtiyaz Sahibi Suat Pala, Vezirköprü'nün  etkileyici güzelliklerini hem yaşamak, hemde tanıtmak için gayret ettiklerini belirterek, Vezirköprülüler olarak bu güzelliği Türkiye çapında da tanıtmak için çekimler yaptıklarını, fotoğrafladıklarını bu eşsiz güzelliğin, Türkiye ve Dünyada tanınır bir marka olmasına yaptıkları bu çekimlerin ve fotoğrafların önemli katkısı olduğunu belirterek, farklı organizasyonlarla bu güzelliği tanıtmaya devam edeceklerini ifade etti.

            2,5 km uzunluğunda ve 324 metre yüksekliğinde ki Şahinkaya Kanyonu Son yıllarda Karadeniz’in gözde turizm merkezi olan bu doğa harikası her geçen gün artan ziyaretçisiyle ilgi çekiyor. Her mevsim ayrı güzelliğiyle büyüleyen kanyonda bulunan feribot ve teknelerle  Kanyonu gezip ziyaret etmek mümkün oluyor.