Güncel
Giriş Tarihi : 26-10-2020 16:48   Güncelleme : 26-10-2020 16:48

Kazaların yoğun olduğu Kavşakta Eylem

Kazaların yoğun olduğu Kavşakta Eylem

Kazaların yoğun olduğu Kavşakta Eylem

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde kazaların yoğun olduğu kavşakta mahalle sakinleri eylem yaptı. Vezirköprü Esentepe Mahallesi  Samsun Caddesinde  Tır Garajı kavşağında kavşak ve Trafik lambalarının olmayışı nedeniyle sık sık mal ve can kaybına neden olması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

                Kavşakta toplanan mahalle sakinleri ellerindeki pankartlarla burada açıklama yaparak “okullarının karşıda olması nedeniyle çocuklarının güvenli bir şekilde okula gidemediklerini ifade ederek yetkililerin bu soruna biran önce çözüm getirmelerini istediler.

                Esentepe Mahallesi muhtarı Semra Ersoy “burası şehirler arası yol, trafik çok yoğun, burası göz ardı edilecek bir yer değil mutlaka gündeme alınması gereken bir yer aynı zamanda caddesinin her iki yakasında okulların bulunması öğrenci ve yaya geçiti açısından yoğunluğa neden oluyor.  Bir kısım sürücünün dikkatsizliği trafik kurallarına uymayışı ölümlü kazalara neden oluyor. Konuyla ilgili yetkililerle bir çok yazışma yapmamıza rağmen henüz bir sonuç alamadık. Daha fazla mal ve can kaybına uğramadan bu bölgede sinyalizasyon sistemi yapılmasını tekrar talep ediyoruz” dedi.

                Ben Kızımı cennete gönderdim

Geçtiğimiz aylarda yine aynı kavşakta meydana gelen kazada Diş Hekimliği öğrencilerinden Merve Özdemir’in babasın Necati Özdemir,  “benim kızım meleğim de burada hayatını kaybetti başka Merveler ölmesin. Yetkililer biran önce çözüm bulsun” dedi.