Eğitim
Giriş Tarihi : 26-10-2020 10:48   Güncelleme : 26-10-2020 10:48

VEZİRKÖPRÜ HALK EĞİTİM MERKEZİ AVRUPAYA GİDİYOR

Halk Eğitimi Personeli AB Projesi Kapsamında Yetişkin Eğitimi Üzerine Eğitim Görmek İçin İspanya’ya Gidiyor.

VEZİRKÖPRÜ HALK EĞİTİM MERKEZİ AVRUPAYA GİDİYOR

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün başvurusunu yaptığı Avrupa Birliği Erasmus+ programı altında yer alan KA1 Eriş-Dahil Et-Eğit:Yetişkin Engelli Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar isimli  Projesi kabul edildi.

 Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından verilen hibe ile gerçekleşecek proje ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden 4  personel (covid -19 önlemlerine bağlı olmak şartıyla)12-17 Nisan 2021 tarihlerinde İspanya’nın Barselona Şehrinde  gerçekleşecek kursa katılacaklar.

 Vezirköprü Halk Eğitim Müdürü Mustafa KAYA;  “Projemizce , personelimizin profesyonel ve kişisel gelişimlerini sağlayarak hedefimiz olan kendilerine yetebilen bir engelli profiline ulaşmayı amaçlıyoruz.Engelli eğitimi konusunda hem kurumumuzun hem personelimizin bilgi,beceri ve yeterliliğini artırmayı planlıyoruz.

 ‘Eğitimde Engelliler Dahil Feda Edilecek Fert Yoktur.’

İlçemizde kayıtlı olarak yer alan engelli fertlerimize ve ailelerine ulaşarak,kurumumuzda açtığımız kursları daha verimli hale getirip onları topluma kazandırmayı;kırsalda yaşayan öğrenme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı okur yazar hale getirmeyi;Avrupa Birliği kapsamında diğer yetişkin eğitimi veren kuruluşlarla işbirliği yaparak ortak projeler yürütmeyi;Engelli hususunda deneyim,tecrübe sahibi personeller yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Proje sonucunda yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında seminerler düzenlenecek ve görsel ve işitsel çıktılar çeşitli platformlarda ve sanal ortamda paylaşılacaktır” Dedi.

             Avrupa Birliği Erasmus+ Projesinin hazırlanmasında  Başta Müdür yardımcıları Banu SENİ, Ergün BULUT olmak üzere , projeyi hazırlayan Rahmi GÜNİNDİ !  ye  teşekkür ederek  gelecek yıllarda da   böyle projelerin hazırlanması sözünü aldı.