Güncel
Giriş Tarihi : 10-10-2020 10:05   Güncelleme : 10-10-2020 10:05

“YOL DEĞİL, YAMA YAPTILAR”

İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz , Havza Vezirköprü bölünmüş yol ihalesi ile ilgili gazetemize açıklama yaparak AKP Vezirköprülülerin aklıyla dalga geçiyor.

“YOL DEĞİL, YAMA YAPTILAR”

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, "Samsun, Havza ve Vezirköprü'ye hayırlı olsun" demişti.

Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini açıklayan Ersan Aksu, "Bu konu bizim çok yakından takip ettiğimiz önemli bir meseleydi. Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesi bugün gerçekleştirildi bundan dolayı mutluyuz. Samsun'a, Vezirköprü ve Havza'ya hayırlı olsun" diyeli 6 ay oldu.   Artık Vezirköprülülerle dalga geçmeyi bırakın” diyerek Bakanlarınız, Vekilleriniz her geleniniz hastanede olduğu gibi Havza-Vezirköprü arası bölünmüş yol yapımı  ile ilgi farklı farklı tarihler verdi.  İhale yapıldı diye açıklamalarda bulundunuz ama yol değil yama yapmaya başladınız” dedi.

“HİÇ HAYRINIZI GÖREMEDİK”

"Her açıklamalarında hayırlı olsun diyorsunuz ama, hiç hayrınızı göremedik. İlçemiz gün geçtikçe kan kaybediyor. Yaşanan işsizlik sorunuyla beraber başlayan göç durdurulamıyor. Masaya oturma zamanı geldi" dedi. Gürbüz, ilçede yaşanan göç ve işsizlik sorununa dikkat çekerek; "İlçemiz geçen 10 yıl içerisinde ciddi şekilde göç verdi. Göçü önlemenin yolu insanlarımıza iş sahaları oluşturmak, istihdamlarını sağlamaktan geçiyor. Kısa vadeli yapılan planlar ve kısır çekişmeler yüzünden ilçemiz büyük oranda zarar gördü ve görmeye de devam ediyor" dedi.

ACİLEN OSB YAPILMALI
Sanayi sorununa da dikkat çeken İYİ Partili Gürbüz, açıklamasında; "Organize sanayisi olmayan Vezirköprü, fabrika hayaliyle avutuldu. Memleketinde istihdam edilemeyen gençlerimiz maalesef göçmeye devam ediyor. Görünen o ki; birlik ve beraberlik olmadığı ortak payda Vezirköprü olmadığı sürece kaybetmeye mahkumuz" ifadelerine yer verdi.