Güncel
Giriş Tarihi : 05-10-2020 14:27   Güncelleme : 05-10-2020 14:27

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU YİNE ÜNİVERSİTELİLERİN YANINDA

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU YİNE ÜNİVERSİTELİLERİN YANINDA

ANKARA & VEZİRKÖPRÜ PLATFORMU YİNE ÜNİVERSİTELİLERİN YANINDA

Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından Ankara'da okuyan üniversiteli öğrencilere 5 yıldır verilmekte olan öğrenim bursunun bu yıl da verilmesi için çalışmalara başlandı.

Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkan Murat Gülşen ve Yönetim Kurulu üyeleri Hayri Cihangeri, Tamer Taş, Hüseyin Koşar, Mehmet Yücesoy, Hayrettin Yılmaz, Ufuk Keskin, Zekai Koral, Sait Arslan, Süleyman Arslan, Mustafa Sezer, Tolga Dinç, Yunis Kuzu, Sami Tuzcu virüs - pandemi nedeniyle maske - mesafe kuralına uygun olarak Göksu Parkı açık alanda bir toplantı yaparak üniversite öğrencilerine verilecek burs ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Toplantıya Vezirköprü'den Ankara'ya yeni taşınan emekli öğretmen Mehmet Cihangeri'de katıldı. Yine toplantıya yönetim kurulu üyelerimizden olup mazeretleri dolayısıyla katılamayan Albay İbrahim Çalışkan, emekli öğretmen İhsan Çınar, işadamları emekli bürokrat Hüseyin Semercioğlu, Orhan Dağ, Hikmet Abacı, Gülami Kayar'da selamlarını ilettiler.

Toplantıda Platform Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen, genel olarak verdiği bilgide; ' Geçen sene Ankara'da öğrenim gören (27) Vezirköprülü öğrenciye Vezirköprülü hemşehrilerimiz olan üyelerimiz, bürokratlar, işadamları, gönüllü paydaşlarımız tarafından verilen bursları Platformun organize ettiğini ayrıca öğrencileri eğitimleri sürecinde kahvaltı, yemek, kültürel programlarda bir araya getirerek, kendi aralarında tanışma, kaynaşma sağladıklarını, güzel neticelere ulaştıklarını..'' söyledi.

Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, Emekli Savcı - Avukat Mehmet Yücesoy, Mamak Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz, İşadamı Süleyman Arslan'da şu an okullar uzaktan eğitimde yapsa, büyük ihtimal ikinci dönem örgün eğitimin olacağını, bu güzel geleneğin 2020 Eylül ayı itibariyle devam etmesinin uygun olacağını ifade ettiler.

Yönetime yeni katılan Dünya Tıp Kitapevi sahibi Mustafa Sezer ve Plaka Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. sahibi Sami Tuzcu'da Platform'un yaptığı çalışmalara katkıda bulunmaktan memnun olduklarını belirttiler.

Toplantıda kısa süre içinde burs imkanı sağlayacak yardımsever hemşehrilerimize ulaşmak ve burstan yararlanacak öğrencilerimizin de bir an önce tespitini yapmak için gerekli çalışmaların başlanması karar verildi.