Güncel
Giriş Tarihi : 20-09-2020 01:35   Güncelleme : 20-09-2020 01:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Samsun'a çok güveniyorum"

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın bugün düzenlediği kongre çalışmalarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla katıldığı Vezirköprü İlçe Kongresi'nde "Samsun'a çok güveniyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

CUMHURBAŞKANI'YLA TELEFON BAĞLANTISI

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, bugün gerçekleştirilen Vezirköprü ve Ladik kongreleri ile toplamda 16 ilçenin olağan kongresini tamamlamış oldu. Her iki ilçede de mevcut başkanlar tek liste ile girdikleri seçimlerde güven tazelediler.

Saat 10:00'da başlayan Vezirköprü 7. Olağan İlçe Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, konuşmasına başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini kongre alanında bulunan delegelere ve partililere dinleten Başkan Kandemir'in bu anlamlı hareketi büyük alkış aldı.

"SAMSUN'A ÇOK GÜVENİYORUM"

Kongreye katılan hazirunu selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleşen kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının Samsun'a güven duyduğunu belirttiği bölümünde şunları kaydetti:

"31 Mart yerel seçimlerinde aldığı oy oranı ile Türkiye 3. olan Vezirköprü teşkilatımıza güveniyorum. Ana kademe teşkilatımıza güveniyorum. Kadın Kolları teşkilatımıza güveniyorum. Gençlik Kollarımıza güveniyorum. Hele hele Vezirköprü ile beraber Samsun teşkilatımıza çok daha fazla güveniyorum."

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönem üye çalışmaları kapsamında da öne çıkan Samsun'a duyduğu güveni yineleyerek, Samsun'un kendisine yakışır başarılara imza atmaya devam edeceği inancında olduğunu belirtti.