Güncel
Giriş Tarihi : 04-09-2020 19:32   Güncelleme : 04-09-2020 19:41

UYUŞTURUCU OPERASYONUN ADRESİ VEZİRKÖPRÜ OLDU

UYUŞTURUCU OPERASYONUN ADRESİ VEZİRKÖPRÜ OLDU

UYUŞTURUCU OPERASYONUN ADRESİ VEZİRKÖPRÜ OLDU

Samsun’da jandarma tarafından havadan ve karadan nefes kesen takiple 48 kg esrar ele geçirildi 

Jandarma tarafından son bir ayda yapılan  Uyuşturucu operasyonları ile yaklaşık 500 gram bonzai, ..252 kg esrar maddesi, 2600 adet sentetik hap ve 6000 kök kenevir bitkisi ele geçirmiş bu olaylarda toplam 70 kişi hakkında adli işlem başlatılmıştı.

Bu kez operasyonun adresi Vezirköprü ilçesi oldu ve film sahnelerini aratmayan görüntüler bu operasyonda yaşandı

Samsun il jandarma komutanlığınca Vezirköprü ilçesinde yapılan istihbarat çalışması neticesinde bir araç ile uyuşturucu madde sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

Bunun üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince  operasyon hazırlığına başlandı. C.savcılığından alınan karar ile operasyon aşamasında drone takibi ile şüpheli araç için amansız takip  havadan ve karadan başlatıldı. Seyir halindeki araç,  jandarma ekiplerinin yol kontrol noktasında yapılan yol kapaması ile geniş güvenlik tedbirleri altında durduruldu, araçta yapılan aramada  piyasaya sürülmek üzere sevk edildiği değerlendirilen çuvallar içerisinde yaklaşık 21 kg kubar esrar maddesi ele geçirilerek şüpheli iki şahıs gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri soruşturmayı derinleştirilerek yapmış oldukları bir başka arama ile bu olayla bağlantılı olarak ormanlık alana gizlenmiş 27 kg esrar maddesi daha ele geçirdiler .Böylelikle toplamda 48 kg esrar maddesi jandarma ekiplerinin dikkati ve çalışması neticesinde piyasaya sürülmeden yakalandı