Güncel
Giriş Tarihi : 10-08-2020 10:49   Güncelleme : 10-08-2020 10:49

İki Ay İçinde Hastanemizi Açıyoruz !!!

Vezirköprü Yaşam Gazetesi yayınlarına kavuşturduğu canlı yayın uygulaması ile konuklarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Bayram öncesi yayınımıza konuk olan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt son günlerde merak edilen konuların açıklamasını yaparak sorularımızı yanıtladı.

İki Ay İçinde Hastanemizi Açıyoruz !!!

Başkan Mehmet Kurt canlı yayınımızda yaptığı açıklamada şu başlıklarla konuları değerlendirdi.

Ak Parti Olarak İlçemizde Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

Ak Parti teşkilatında yaklaşık on yıldır görev yapıyorum. 3 Mart 2018 yılında ilçe başkanlığı görevi tarafımıza tebliğ edildiğinden bu yana hastane konusu ile ilgili ben ve teşkilattaki arkadaşlarım bu konu ile ilgilendiler ilgilenmeye de devam ediyorlar. Bizden önceki arkadaşlar bu konuların temelini attılar hastane konusunda bir takım aksaklıklar oldu müteahhitlerle ilgili olarak ve biz bu süreci takip ettik. Sürecin uzun sürmesi tabi AK Parti hükümetinin siyasetine yakışan bir durum değil Ak Parti hükümetleri hep hızlı bir şekilde hizmetlerini sürdüren ve bitiren teslim eden hükümetler olmuştur. Tabi biz müteahhit firmanın iflas etmesinden dolayı bu sıkıntıları yaşadık.

Hastanemizin son durumunu arkadaşlarla beraber çekimlerini yaparak ilk defa burada sizin aracılığınızla yayınlıyoruz. Sizlerinde gördüğünüz gibi büyük bir hastane bir çok ilden daha büyük bir hastane oldu. Geçici kabulü yapıldı hastanemizin.

Bir buçuk iki ay içerisinde hastanemizi açıyoruz. İçinin tesisat ihalesi ayrı olarak yapılıyordu oda tamamlandı geçici kabul bekleniyordu oda tamamlandı.

Hastanemize Gelecek Olan Cihazlarımız Tamamen Yeni

İç tesisat ihalesi bakanlık tarafından yapıldı. Hastanemizin içinde bulunacak olan yataklarımız Mr odalarımız aletler medikal cihazlarımız hepsi tamamen yeni olacak. Eski hastanemizden bir tane bile eski cihaz gelmeyecek.

Vatandaşlarımıza memleketimize şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Vatandaşlarımızın eleştirilerini haklı buluyoruz bitmeyecekmiş gibi görünüyor tabi helallik istiyoruz. Haklarını helal etsinler.

 

Başkan Mehmet Kurt yaptığımız canlı yayında hastane ile ilgili olarak bunları dile getirirken yol konu ile ilgili olarak Durağan Vezirköprü ve Havza arası yol ihalesinin tamamlandığını dile getirdi. Bununla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile beraber ilçe merkezinde ve mahalle yollarında asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Ak Parti öncesi asfaltla gidilen yol oranı yüzde on sekizlerde iken bu gün yüzde yetmişlere kadar geldiğini dile getiren başkan Mehmet Kurt yol kadar önemli olan bir konusu sulama sistemi ile ilgili olarak sulama birliği ile yaptıkları çalışmaları da değerlendirdi.

Başkan Mehmet Kurt ilçe için gerekli olan arıtma tesisinin inşaatının başladığını ve itfaiye binasının inşaatına başlandığının müjdesini verdi. Katı atık arıtma tesisinin yapımının tamamlanarak hizmete açıldığını dile getiren Mehmet Kurt turizmle ilgili olarak Kanyonda proje kapsamında vatandaşları ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri piknik alanları oluşturduklarını ve birde kapalı alan olarak restoran kafe tarzı yerlerin inşaatının yapıldığını dile getirdi. Başkan Mehmet Kurt yine ilçe turizmi ile ilgili olarak ilçenin antik ve doğal yapısına vurgu yaparak ilçe turizmini önemsediklerini belirtti. İlçe hizmetleri ile ilgili olarak bizzat sahada olduklarına vurgu yapan başkan Mehmet Kurt ‘’ilçemiz için çalışmaya canla başla çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Haber Mustafa Bektaş Altay