Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2020 10:20   Güncelleme : 23-07-2020 10:20

İYİ PARTİ'DEN VEZİRKÖPRÜ İLE İLGİLİ BOMBA AÇIKLAMALAR

İYİ PARTİ'DEN VEZİRKÖPRÜ İLE İLGİLİ BOMBA AÇIKLAMALAR

İYİ PARTİ'DEN VEZİRKÖPRÜ İLE İLGİLİ BOMBA AÇIKLAMALAR

Yayınınızı Kutluyorum ; Basın emekçileri adına hayretler içindeyim bu gelişimi iyi yakalamışsınız. Teknolojiyi iyi derecede kullanma fırsatını burada bize sunduğunuz için teşekkür ediyorum. Bizde vatandaşlarımıza bu sayede fikirlerimizi sunma imkanı bulacağız.

İyi Parti Kongre Süreci

Korona münasebeti ile kongrelerimiz biraz sönük geçti. Geçen hafta itibari ile 17 ilçemizin 17sinde de kongrelerimiz tamamlandı. Gayet güzel bir şekilde tamamladık. Beş adaylı bir il kongresi bizi bekliyor 9 ağustosta İyi partinin iktidara gelişinin ayak seslerinin duyulacağı bir kongre olacağını söyleyebilirim. Beş tane aday adayımız var hepsi birbirinden değerli hepsi dalında uzman kişiler. Samsun için ülkemiz için ilçemiz için hayırlı bir kongre olacağına inanıyorum.

Vezirköprü Sorunlarını Değerlendirdi

Vezirköprü’nün sorunları dersek bizim ilçe merkezinden ziyade köydeki yaşayan insan insanlarımızın hayat standartlarının çok düşük olması. Bunun vatandaşlar farkında mı değil mi bilmiyorum. Biz işimizden gücümüzden mesaimizden harcayarak köylere çıkıyoruz vatandaşlara dertlerimizi anlatıyoruz efendim bazı vatandaşlarımız biz halimizden memnunuz dercesine bir intiba bırakıyor bizde. 18 yıldır güçlü bir şekilde iktidarda olan bir parti 10 yıldır bir hastane inşaatını bitiremedi. Lütfen bunlara bir tepki verin dediğimizde olsun biz havzaya gideriz diyen vatandaşlarımızla karşılaştık biz. Bunlar üzücü olaylar. Biz vatandaşlarımız daha iyi daha müreffef bir hayat sürmelerini istiyoruz. Fakat böyle durumlarda bazen şevkimiz kırılabiliyor.

Biz Kimsenin Düşmanı Değiliz

Biz burada kimsenin düşmanı değiliz ne iktidar partisinin ne de ona bağlı insanların. Biz sadece nasıl daha iyi hizmet verebiliriz bu memleket bizim biz bu memleketin sokaklarında büyümüş insanlarıyız bu memlekete borcumuz var biz bu borcumuzu neler yaparak ödeyebiliriz diye düşünüyoruz.

ilçemizde Ben Yaptım Oldu Mantığı ve Politikaları Var

Bizim ilçemizde ve ülkemizde ben yaptım oldu politikaları ile yönetim yapılmış olduğu için başarısızlıklar oluyor. Mesela ilçemizde son zamanda yaşanan bir ters yön uygulaması ben yaptım oldu mantığı ile yapılınca her gün yeni bir değişiklik yapılmak zorunda kalındı. Bura olmadı bura olmadı çevirelim tabelayı bura bunu baştan istişareli yapsaydınız da gene bizim dediğimizi yapmasaydınız ama oturalım bir fikrimizi alın.  Şimdi sayın belediye başkanımızın da hakkını yemeyelim her şey olup bittikten sonra da olsa bizi bir toplantıya çağırdı. Görüşlerimiz aldı ama ters yön konusunda bütün kararlar alındıktan sonra. Bizde kendi fikirlerimizi sunduk. Taktir yine kendilerinindir.

Hekimden Değil Çekenden Sor

Bu ülkede bu ilçede ben yaşıyorsam bu ilçenin sorunlarını en iyi ben bilirim benim vatandaşım bilir. Samsun’dan gelen uzman açacak bilgisayarını ekranda çizer ondan sonra Hacı Selahattin Tuncer’in orda  3 metrelik arada kamyonu sokmaya kalkarsın.  Oraya kamyon bilgisayarda girer ama uygulamada girmez bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Vatandaşlarımızın En Büyük Sorunu İşsizlik

Vatandaşlarımızın en büyük sorunu işsizlik. Çoluğunun çocuğunun gurbette oluşu. Hastaneye geldikleri zaman çektikleri çile. Devlet köylerimize yatırım yapılması için gerekli imkanı sunmuş ancak bizim yerel yöneticilerimiz iktidar mensupları bu imkanlardan yeterince yararlanamamış.

Vezirköprü’de Tarım İlçe Binası Yok

Örneğin ilçemiz tarım ve hayvancılıkla geçinen bir ilçemiz Vezirköprü’de tarım ilçe binası yok. Bu çok acı bir durum. Tarım ilçe binası olmayan fakat geçimi tarım ve hayvancılığa dayanan bir ilçeyiz.  Doksan beş bin nüfusu 159 tane mahallesi 17163 km kare Türkiye’nin sayılı büyük ilçelerinden bir ilçe ama ilçede maalesef tarım ilçe binası yok. Farzedin ki yaptık binayı 20 tane kadrosu olmasına rağmen 1 tane veteriner hekim var 7 tane kadrosu olmasına rağmen 1 tane veteriner hekim teknisyeni var 20 tane ziraat mühendisi kadrosu varken  tane ziraat mühendisi çalıştırabiliyor.  Tanede ziraat teknikeri çalıştırabiliyor. Memur yok gerekli alet edavat yok bu tarım ilçe binası olsa ne olur olmasa ne olur ? He şeyi yaptık diyenler bu duruma ne diyor ?

İlçede Tarım Olmayınca Köylü Gurbete Gitmek Zorunda Kalıyor

Şimdi biz bütün bunları değerlendirdiğimizde yani tarımsal alanda bu kadar eksiklikler varken siz çiftçiye gerekli hizmeti veremediğinizde gerekli alt yapıyı oluşturamadığınızda çiftçi üretemediğinde ne oluyor? İşte zaman göç başlıyor. Ondan sonra ilçe niye göç veriyor?

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Vezirköprü Halkı İle Dalga Geçtiğini Düşünüyorum

Taşhan açılışında Burhan Ersoy denen bir vatandaşımızı büyüğümüzü örnek vererek göç olmasaydı şu an ki konumunda olamazdı gibi bir cümle kurmuş. Bir defa Burhan bey göç etmiş biri değildir. Vezirköprü’de durmamıştır. Bunu gerekçe göstererek göçü güzel bir şeymiş gibi anlatmak doğru değildir. Vatandaşların bunu alkışlaması zoruma gidiyor. Mustafa Demir ilk önce Vezirköprü’ye verdiği sözleri yerine getirsin. Biz hala içme suyuna ne karıştığını bilmeden su kullanıyoruz.

Kenevir İlçemiz Önemli Bir Şeydir Kilosu 3.25’ten 0.65 Kuruşa Düşmüş

Sayın cumhurbaşkanı ilçemizde kenevirle ilgili yolu açtı.  Gerisini getirmek kime kalıyor sana bana ve Vezirköprü’nün yerel yöneticilerine kaldı. Kenevirle ilgili Vezirköprü’nün yerel yöneticileri ne yapmışlar? Kenevirin merkezi olan yerde Kenevirin değeri düşmüş. 3.25 tl olan Kenevir bu sene 0.65 kuruş olmuş. Sebebini araştırdığımızda bu iş tüccara verilmiş o da bu fiyat olursa işine gelirse demiş iş böyle olunca da üretici mağdur duruma düşmüş. Yetkililere sesleniyorum bu Vezirköprü çiftçisine reva mıdır? Her şeye zam geldiği bu dönemde kenevir 5 tl olması gerekirken 0.65 kuruş olmuş varın siz düşünün. Göçü durdurmanın yolu köylünün ürettiğinin para etmesidir.

Mevcut İktidarın Yerel Yöneticileri İş Bitirici Değil

Hastane Bitti Diye Cumhurbaşkanına Böyle Söylüyorlar.

Mevcut iktidarın yerel yöneticileri iş bitirici değil. Meclisin kapısında da yatacaksın bakanın kapısında da yatacaksın istediğini alacaksın. Cumhurbaşkanı mitinge geliyor orada hastanemiz bitti diyorlar video kayıtlarına bakın sayın cumhurbaşkanı hastane bitti diyor kayıtlara bakın. Cumhurbaşkanı hastanenin bitip bitmediğini bilemez bunu kim söyledi? Ben söylemedim ya ilçe başkanı söyledi ya belediye başkanı söyledi. Cumhurbaşkanına Samsun’daki mitingde yalan konuşturdular. Bitmedi dese asacak mıydı Cumhurbaşkanı bunları bitmedi kardeşim hala da bitmedi. Biz burada hizmet alamıyorsak genel yönetimden çok yerel yönetimin beceriksizliğinden ötürü hizmet alamıyoruz.

Vezirköprü Üvey Evlat Lafına Ben Katılmıyorum !!!

Vezirköprü üvey evlat lafına ben katılmıyorum çünkü belediyelerin nüfuslarına göre devletimiz her ilçenin ödeneğini gönderiyor. Çevre ilçelerimize ve diğer ilçelere baktığımızda bir çok hizmetin yapıldığını görüyoruz ve kendi ilçemizle kıyasladığımızda bu hizmetlerin gelmediğini görüyoruz.

Yol Medeniyettir

Yol medeniyettir yol olmayan yer gitmediğin yer senin değildir hesabı ile yol olmayan yerin kalkınması mümkün değildir. Benim şahsi hayalimi soruyorsanız Vezirköprü’nün kurtuluşu il olmaktan geçiyor. Benim şahsi hayalim Vezirköprü’nün il olmasıdır. Bizim Samsun’a 120 km uzak olmamız ve bu kadar geniş bir alana sahip olmamız nedeni ile bu yolları yapabilmemiz mümkün değildir. Bir tarafı yapıyorsun diğer tarafı yapana kadar yaptığın yer yine bozuluyor. On bin yirmi binlik bir ilçe gibi 10 tane araçla bu yolları bitirmemiz mümkün değil. İlçemize ne yapıp yapıp yatırımcıları getirebilmemiz gerekiyor ve gelen yatırımcıya da destek olmamız gerekiyor.

Sevgili okurlarımız İyi Parti Vezirköprü İlçe Başkanı sayın Salih Gürbüz bey canlı yayınımızda bu konuları dile getirerek dikkatleri üzerine çekti. Bizler de bu platformda gerek gazetemizin köşe yazılarında gerek sosyal medya hesaplarımızda ve gazetemizin facebook sayfalarından yayınlarımıza sizlerin katılımı ve desteği ile devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta bizi yine yoğun bir gündem bekliyor tekrar görüşünceye kadar hoşça kalın.

 

Mustafa Bektaş Altay