Güncel
Giriş Tarihi : 08-07-2020 16:16   Güncelleme : 08-07-2020 16:16

TAYİNİ ÇIKAN YARGI MENSUPLARINA VEDA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 17/06/2020 tarih ve 548 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile Vezirköprü Adliyesinde çalışmakta iken görev yerleri değişen yargı mensuplarına mahsus veda yemeği ve programı yeniden faaliyete geçen Taşhan’da gerçekleştirildi.

TAYİNİ ÇIKAN YARGI MENSUPLARINA VEDA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Düzenlenen program ve veda yemeğine; Vezirköprü Kaymakamı Kudret KURNAZ, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir ÇAKMAK, Vezirköprü Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa UTKU, Vezirköprü Belediye Başkan Yardımcısı Salih SEFACI, Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanı Ümit ÇETİNKAYA ile Vezirköprü Adliyesinde görevli Hakim ve Cumhuriyet Savcıları katılım sağladılar.

            2020 Adli Yargı Kararnamesi ile; Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir ÇAKMAK Aydın Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine, Vezirköprü Hakimi Gonca Duygu ÇAKMAK Aydın Hakimliği görevine, Vezirköprü Hakimi Bayram KARAMAN Büyükçekmece Hakimliği görevine, Vezirköprü Hakimi Ayşan ORUÇ Çayıralan Hakimliği görevine, Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Turgay KARABULUT Pertek Cumhuriyet Savcılığı görevine, Vezirköprü Hakimi Aslınur ÇELİK Çamardı Hakimliği görevine, Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Burak DAĞLI Şuhut Cumhuriyet Savcılığı görevine tayinleri gerçekleşti.

                        Veda yemeği ile başlayan programın devamında görev yerleri değişen yargı mensuplarına plaket ve hediyeleri takdim edildi.

            Plaket ve hediyesi takdim edilen Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir ÇAKMAK yaptığı veda konuşmasında; “Vezirköprü ilçemiz, aynı nüfus oranına sahip diğer ilçelere nazaran suç yoğunluğu olmayan, sakin ve nezih bir yerdir. İnsanlarının devletine bağlı olduğu, hukuka saygılı, tarihi derinliklere sahip, kendi kendine sosyal imkanlarla yetinebilen ve kurumlar arası ilişkilerin düzenli yürüdüğü ilçemizde görev yapmış olmaktan ayrıca kıvanç duymaktayım. Şu anda Vezirköprü Adliyesi olarak toplam soruşturma dosya sayımız 350 adete kadar indirilmiş durumdadır. Bu da yargıda hedef süreye uyulduğunu göstermektedir. Vezirköprü ilçesindeki görev sürem boyunca kanunun emrettiği yaptırımları uygulamaktan geri durmadık ancak kimsenin kalbini kırmaya hakkımız olmadığını da unutmadık. Bu vesile ile Adliyemizdeki tüm yargı mensuplarına, ilçemizdeki tüm idari amirler ile kamu görevlilerine, Adliyemizde görevli tüm personele ve bilhassa Vezirköprü ilçe halkına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” Dedi.