Güncel
Giriş Tarihi : 04-07-2020 19:07   Güncelleme : 04-07-2020 19:07

SAMSUN Şu anda Samsun Türki̇ye’ni̇n en pahalı suyunu kullanıyor.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL Samsun büyük şehir belediyesinin vatandaşın bu zor günlerini hiçe sayarak gene Suya yaptığı zam hakkında basın açıklaması yaptı.

SAMSUN Şu anda Samsun Türki̇ye’ni̇n en pahalı suyunu kullanıyor.

Aylardır dilimizde tüğ bitti büyükşehir belediyesine her platformda vatandaşın haklı isyanını haykırıyoruz diyen TÜRKEL.

Büyük şehir belediyesi kamunun yani halkın malıdır ticaret hane değildir ,özellikle yaşadığımız ve bedellerini çok ağır bir şekilde ekonomik olarak ödediğimiz pandemi sürecinde bile muflis tüccar zihniyetiniz devam ediyor. Vazgeçin şu otomatik zam uygulamasından diyoruz lakin Büyük şehir belediyesi kar ve para hırsı ile vatandaşın ve bizlerin isyanlarına kulak tıkamaya 3 maymunu oynamaya devam ediyor dedi.

Haziran 2020’de atık su bedeli hariç 1 metreküp suyun fiyatı yine 4.20 TL’ye yükseldiğini ifade eden TÜRKEL.

Şu anda Samsun Türki̇ye’ni̇n en pahalı suyunu kullanıyor.

Ülke genelindeki 30 büyükşehir belediyesinin uyguladığı su tarifeleri incelendiğinde, atık su bedeli hariç olmak üzere bir metreküp suyu en pahalıya satan yerel yönetim Samsun Büyükşehir Belediyesi’dir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi vatandaşa sattığı su fiyatının yüksekliğinde Türkiye rekortmenidir.

. Su zammı kulvarında Samsun Büyükşehir’e yaklaşabilen tek bir belediye yoktur.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, otomatik zam uygulaması ile Samsunlunun cebine çapı her ay genişleyen bir hortum bağlamıştır.

SASKİ’nin İstanbul’dan ithal edilen genel müdürünün gözünü doyurabilmek için vatandaşın cüzdanının daha ne kadar boşalması gerektiğini merak ediyor,Vatandaşpandemi krizinde ekmeğinin derdindeyken Saski eliyle suya muhtaç hale getirilmesine anlam veremiyoruz.

Vatandaşlar her ay karşılaştıkları fahiş su faturaları nedeniyle isyan ediyor. Bize ulaşan tepkilerin yanı sıra sosyal medyada yükselen haklı sesleri de takip ediyoruz..

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, SASKİ’ningenel müdürü ve Büyükşehir Meclisi’nin tüm Cumhur İttifakı üyesi unsurlarına buradan çağrıda bulunuyoruz.

Elinizi, vatandaşın cebinden çekin.

 

Önümüzdeki ilk Meclis toplantısında su birim fiyatlarında anlamlı bir indirim yapın ve otomatik zam sistemini iptal edin.

CHP’li Meclis üyelerimiz vatandaşın yararına olacak bu karara destek vereceklerdir dedi.