Sağlık
Giriş Tarihi : 26-06-2020 18:46   Güncelleme : 26-06-2020 18:46

VEZİRKÖPRÜ’DE CORONA VİRÜS SON DURUM

VEZİRKÖPRÜ’DE CORONA VİRÜS SON DURUM

VEZİRKÖPRÜ’DE CORONA VİRÜS SON DURUM

               Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili güncel verileri kamuoyu ile paylaştı. Koca, son 24 saat içerisinde 1562 insanda corona virüsü tespit edildiğini açıklarken, 45.176 test yapıldığını ve 15 insanın da Covid-19'a bağlı sebeplerle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

                Güncel verilerle birlikte Türkiye'de toplam vaka sayısı 178.239'a çıkarken Covid-19 yüzünden yaşamını yitirenlerin sayısı da 4.807'ye ulaştı.

                Vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Bakan Koca, “İyileşen hasta sayımız yeni vaka sayısının altına düştü. Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç artıyor: Hedeften uzaklaşıyoruz. En zayıf noktamız, tedbirsiz iyimserlik. Tedbirli iyimser olalım. Kontrollü Sosyal Hayat dönemine yarın tam olarak geçelim” ifadelerini kullandı.

                Vezirköprü’de test yapılan vaka sayılarında pozitif çıkan hasta sayısı bir taraftan artıyor, bir taraftan düşüyor. Bunun için normalleşmenin ardından elimizden geldiğince toplu halde bir araya gelmeyelim tokalaşıp sarılmayalım sosyal mesafelerimizi koruyalım. Maskesiz dolaşmayalım. Vezirköprü'de son 3 ay içinde 70 civarında hastanın test sonuçları pozitif  çıktı. Test sonuçları pozitif çıkan hastaların tedavileri devam ediyor.