Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2020 23:44   Güncelleme : 14-05-2020 23:44

İşçi, esnaf, çiftçi ne olacak?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İşçi, esnaf, çiftçi ne olacak?

İşçi, esnaf, çiftçi ne olacak?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Açıklanan ilk pakette; işçinin, esnafın ve çiftçinin mağduriyetini giderecek hiçbir çalışma yapılmadığının görüldüğünü belirterek, "Geçen bu zaman zarfında halen sözde olan; ama bir türlü esnafa çiftçiye ulaşmayan destek paketi ne zaman açıklanacak" diye konuştu.

"EVDE KAL DENİYOR DA!"

İnsanlara 'evinizde kalın' çağrıları yapıldığını ifade eden Yaşar, "Doğru da yapılıyor; ancak evde kalan bu insanlar nasıl yaşamlarını devam ettirecekler. Halen bir destek verileceği husunda açıklama yok. Bu insanların kirası var, faturası var, kredisi, yemesi, içmesi nasıl olacak?İnsanlara 'dua edin' diyerek bu kriz dönemini yönetemezsiniz. İnsanlar ev almadan durabilir; ama yemek yemeden duramaz. Çiftçi üretemezse, esnaf kepenk kapatırsa zaten kötü giden ekonomi nasıl düzelecek, bu millet ne yiyecek" dedi.

"BİR AN ÖNCE GEREĞİ YAPILMALI"

Esnaf odaları başkanlarıyla ve ziraat odaları başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarını belirten Yaşar, "Şu ana kadar oda başkanlarımızı gelen bir bilgi ya da belge yok. Çiftçimizin, esnafımızın gözü kulağı oda başkanlarımızın vereceği haberde. İnsanlarımızı bu denli teleşta bırakmayın. Bir an önce rahatlatacak destek paketini açıklayın. Zaten ayakta durmakta zorlanan üteticimiz, esnafımız bu darbeye dayanamaz" dedi.