Güncel
Giriş Tarihi : 12-05-2020 02:56   Güncelleme : 12-05-2020 02:56

Vali Kaymak Açıkladı! İşte Samsun'un Koronavirüs Tablosu

Samsun Valisi Kaymak, kentin korona virüs tablosunu açıkladı. Vali Kaymak, "782 vakamız vardı. 631'i iyileşti. Şuanda 151 vakamız var "dedi. 

Vali Kaymak Açıkladı! İşte Samsun'un Koronavirüs Tablosu

Samsun Valisi Osman Kaymak, kent merkezinde İçişleri Bakanlığı'nca verilen izinle dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıttı. Vali Kaymak basın mensuplarının soruları üzerine kentin korona virüs tablosunu paylaştı. Kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını açıklayan Vali Kaymak, " Bugüne kadar 782 vaka görüldü. 631 iyileşen hastamız var. 20 vatandaşımız yoğun bakımda 6 vatandaşımızda entübe.  Şuan hastanelerde 151 vakamız var" dedi. 

REHAVET UYARISI

Samsun'daki bu tablonun dahada iyiye gitmesi için rehavete kapılmamak gerektiği uyarısında bulunan Vali Kaymak, "Şuanda inişteyiz. Ama sıfırlamış değiliz. Samsunlu vatandaşlarımızdan mutlaka tedbirler konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyorum. Tedbirlere uyulması gerekiyor. Maske ciddi bir sorun. Samsun'da biz on işçi ve fazlasını çalıştıran tüm kurumlarımıza maske dağımı yaptık. Kamu kurumlarımızda da bir maske sorunu bulunmamakta. Vatandaşlarımızın da maskeye ulaşma konusunda bi sıkıntısı yok. Samsunlu vatandaşlarımızın çok bilinçli olduğunu görüyorum. Maske kullanma bilinci oturdu. Maskeye erişimde sorunlar yaşandığı için ücretliye çevrildi. Ben kimsenin bundan sonra maske bulamıyorum diyeceğini düşünmüyorum "dedi. 

Samsun Valisi Kaymak, bakanlıkça verilen izin ile sokağa çıkan 65 üstü vatandaşlara maske dağıttı.