GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2022 10:06

2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı İlçe Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

6 Kasım 2022 tarihlerinde İlçemizde de yapılacak olan 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı için İlçe Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız başkanlığında ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya; Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız, Belediye Başkan Vekili Sayın Salih Sefacı, İlçe Jandarma Komutanı Sayın J.Bnb. Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Sayın Rıdvan Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Resül Özata, İlçe Nüfus Müdür Vekili Sayın Şerafettin Doruk, OMÜ Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Prof.Dr. Necati Tomal, ÖSYM METEKSAN görevlisi Öğr. Gör. İrfan Peker ve Vezirköprü MYO ÖSYM Koordinasyon Personeli Sayın Hatice Alıcı katıldı.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü. İlçemizde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması için tüm kurumlarımızın uyum içinde görev yapacaklarını, özellikle sınav sabahı TC kimlik belgesi hususunda problem yaşayabilecek adaylarımız için İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün 06 Kasım 2022 Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında hizmet sunacağını belirten Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız, ayrıca sınava girecek adayların sınav esnasında dikkatlerinin dağılmaması için sınav yapılacak binaların yakınında taşıtların korna çalmamaları, ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalıştırılmaması, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılmaması, düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulmaması, bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılmaması hususunda İlçe merkezinde hassas davranılmasının önem arz ettiğini ifade etti.

Kaymakamımız Sayın Halid Yıldız, 6 Kasım 2022 günü sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

AdminAdmin