Güncel
Giriş Tarihi : 16-04-2020 12:19

VEZİRKÖPRÜ’YÜ KİM BİLGİLENDİRECEK

Samsun Valiliğinin 31.04.2020 tarih ve 14 nolu kararıyla Samsun İli Vezirköprü ilçesi Ovacık Mahallesi Civid 19 vakalarının baş göstermesi nedeniyle mahallenin giriş çıkış izinleri verilmedi.

VEZİRKÖPRÜ’YÜ KİM BİLGİLENDİRECEK

Samsun Valiliğinin 31.04.2020 tarih ve 14 nolu kararıyla Samsun İli Vezirköprü ilçesi Ovacık  Mahallesi Civid 19 vakalarının baş göstermesi nedeniyle mahallenin giriş çıkış izinleri verilmedi. 01.04.2020 saat : 07.00 itibariyle ikinci bir emre kadar karantina altına alınmıştır. Ovacık mahallesinde görülen rahatsızlık ile mahalle kontrol edilse de tam gerekli önlem alınmamıştır. 10.04.2020 tarihinde Vezirköprü’nün tamamını karantina altına alınmasına rağmen bu uygulamaya 12.04.2020 tarihinden itibaren başlamak üzere karar verilip uygulamaya başlanmıştır.

            İnsanların özgürlülerini 2 gün engelleyerek ihmal etmişlerdir. İlçemizde vakaların çoğalmasına rağmen ilçemiz hakkında bilgi verecek merci makam da bulamıyoruz. Hastaları ve durumları hakkında Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı ne Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı olarak sorulan sorulara ve eleştirilere cevap alamadığız gibi halkın talep ve isteklerine de düzenli bilgilendirme yapılmamaktadır. Durumun önemine binaen düzenli olarak günlük veya en azından haftalık bilgilendirilmesi bir zorunluluktur.

            Korona Virüs tedbirleri kapsamında alınan kısıtlamalar nedeniyle halkın acil ihtiyaçlarına ve taleplerine çözüm getirecek herhangi bir kamu yöneticisine ne şahsım ne muhtarlarımız ne oda başkanlarımız ne derneklerimiz ulaşabilmektedir.

            Büyükşehir yasasına istinaden Mahalleye dönüştürülen köylerimizin sıkıntıları giderek çoğalmakta. Taksici esnafımız 19 mahalleye giriş çıkış yapabiliyor da neden diğer mahallelere giriş yapamıyor. Nerde kaldı büyükşehir yasası.

            Çözüm üretecek kamu yöneticileri bu taleplere sessiz kalmayı tercih etmektedir. Bu ve benzeri sorunlarımızın birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde şeffaf yönetim anlayışıyla çözüm bulunmasını ümit ediyorum.