Güncel
Giriş Tarihi : 14-04-2020 12:23

14 gün karantina altına alınan Vezirköprü'de denetimler sürüyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında 14 gün süre boyunca giriş ve çıkışların yasak olduğu Vezirköprü’de İlçe emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Seyahat izin belgeleri olmayan araç ve kişilerin ilçeye giriş ve çıkışlarına izin verilmiyor.

14 gün karantina altına alınan Vezirköprü'de denetimler sürüyor

Daha önce karantinaya alınan Ovacık mahallesi, korona virüs vakalarının artmasından dolayı tamamen karantina altına alındı. Samsun Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından "Vezirköprü ilçesinde Kovid-19 vakalarının yapılan filyasyon ve ve diğer çalışmalara rağmen artış göstermesi nedeniyle; ilçe merkezine; ilçeye bağlı köylerden, bölge il ve ilçelerden giriş ve çıkışların mücbir sebepler haricinde 14 gün boyunca yasaklanmasına karar verilmiştir" açıklaması yapılmıştı.

İlçenin tüm giriş ve çıkış yerlerinde hummalı bir çalışma başlatan emniyet güçleri izin belgelerinin yanı sıra maske ve sosyal mesafe kurallarını da denetliyor. Kurallara uymayanlara ceza işlem uygulanıyor.

"Seyahat izin belgesi olmayanlar geri gönderiliyor"

İlçe giriş ve çıkışlarda araçlar kuyruklar oluşturdu. Kimi zaman yoğunluklar oluşan giriş ve çıkışlarda izin belgesi olmayanlar polisi ikna çabasına girdi. Maske kullanmayan ve araç içinde sosyal mesafe kurallarına uymayanlara emniyet güçleri tarafından uyarılarda bulunuldu. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandı.