Güncel
Giriş Tarihi : 28-03-2020 14:15

İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz “Herkesi İşgal ettiği Koltuğun Hakkını vermeye Davet ediyorum.”

Kenevir işleme fabrikasının Havzaya kurulması haberleri üzerine basın açıklaması yapan İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz “Herkesi İşgal ettiği Koltuğun Hakkını vermeye Davet ediyorum.”dedi.

İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz “Herkesi İşgal ettiği Koltuğun Hakkını vermeye Davet ediyorum.”

Gürbüz Basın Açıklamasında şunları söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019 da yapılan yerel seçimlerde Samsun’da partisinin aday tanıtım toplantısında, “Vezirköprü kenevir ekim merkezi olacak. Endüstrisini burada kuracağız. Tekstilini de burada yapacağız” diyeli bir yıl oldu. Ne hikmetse İktidarın Vezirköprü temsilcileri Partilerinin Genel Başkanı ve Ülkenin de Cumhurbaşkanının bu sözünün gereğini bir yıldır yapmadılar ve Kenevirin Sanayisini Havzaya kaptırdılar. Konuyla ilgili Havzada yapılan toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam "Kenevir İşleme Fabrikası Havzada kurulacak. Bakanlıktan projeye onay geldi. Bugünlerde sözleşmeyi imzalayacağız. En kısa sürede yatırıma başlanacak ve bu yıl içerisinde bitirilmesi öngörülüyor" dediğini İl ve İlçe basını yazdı.

                Aylardır Havzada siyasiler,  atanmışıyla, seçilmişiyle, Meslek odalarıyla güç birliği yapmış Kenevirin Sanayisinin ilçelerinde kurulması için büyük çaba sarf ederken Vezirköprü de söz sahibi olanlar yerel seçimlerde ilçeden aldıkları %77 oyun sarhoşluğu içinde Vezirköprü’nün bütün sorunlarını çözüp çağ atlatmış gibi bir vurdumduymazlığın içindeler. Gerek muhalefet Partilerinin gerek yerel basının gerekse sivil toplum kuruluşlarının Vezirköprü Organize Sanayi Bölgesinin bir an önce kurularak kenevirin sanayisinin ilçemizde kurulması için yapılan bütün yapıcı çağrılara kulaklarını tıkayan iktidarın yerel temsilcileri; bu vurdumduymazlıklarıyla Vezirköprü’ye verdikleri zararın farkına vardıklarında iş işten geçmiş olacak. Doldurdukları makamların halka ait olduğu bilincinden uzaklaşarak “ her şeyi ben bilirim” ben yaparsam olur yapmazsam olmaz mantığının ilçeye kazandıracağı bir şey yoktur.

                Adı Vezirköprü ile anılan Kenevirin sanayisini başka yerlere kaptırtıp sadece hasadına yani kendirin keleğine ilçeyi mahkum edenleri Vezirköprü halkı unutmayacaktır. Yol yakınken ne yapılacaksa el birliği ile yapmaya biz İYİ Parti ilçe teşkilatı olarak varız. İlçede, ilde, Ankara da ne yapmak gerekiyorsa il ve ilçe teşkilatlarımızla Milletvekilimizle üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Küçük hesaplarla Vezirköprü’nün önünü tıkamaya hiç kimsenin hakkı yok. Herkesi işgal ettiği koltuğun hakkını verip ilçenin çıkarlarını korumaya davet ediyorum.

                                                                                                                             Salih Gürbüz

                                                                                                               İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı