Güncel
Giriş Tarihi : 14-03-2020 09:46

Mahmut Demir “ÜYELERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HİZMETE TALİBİZ”

Pancar Ekicileri Kooperatifi Amasya Şeker Fabrikaları eski yönetim kurulu Başkanı, Milli Güreşçi Mahmut Demir gazetemizi ziyaret etti.

Mahmut Demir  “ÜYELERİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HİZMETE TALİBİZ”

Pancar Ekicileri Kooperatifi Amasya Şeker Fabrikaları eski yönetim kurulu Başkanı, Milli Güreşçi Mahmut Demir gazetemizi ziyaret etti. Amasya Şeker Fabrikalarının yönetimine talip olduklarını ifade eden Demir “ Pancar üreticisiyle el ele gönül gönül gönüle  14 yıl hizmet verdik, yine aynı heyecan ve aynı kararlılıkla hizmete talibim. Bu talep sadece benim değil binlerce Pancar üreticisinin de talebidir” dedi.

                1996- 2010 yılları arasında 14 yıl Amasya  Şeker Fabrikalarını teknoloji, finansman ve üretim bazında geliştirdiklerini ifade den Demir o günün şatlarında çeşitli baskılara rağmen üreticilerin haklarını savunmaya işletmeyi büyütmeye devam ettiklerini söyledi. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyen Mahmut Demir “ Amasya Şeker Fabrikaları AŞ. nin 1996 yılında 600 bin tl. olan sermayesini 2005 yılında 43 milyon tl. ye çıkarttık. Şirketteki kooperatifimizin %22 olan hissesini %71.5 çıkardık. Sulama projeleri ile 100 bin dönüm kuru tarım alanını sulu tarıma kazandırdık. Çeşitli faiz indirimleri sağlayarak üreticimizin işini kolaylaştırdık. Şeker Fabrikasının modernizasyonu için çok büyük yatırımlar yaptık” dedi.