Güncel
Giriş Tarihi : 07-03-2020 10:09

ŞEHİTLERE DUA

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından 1 Mart'ta 81 İlimizde Şehitlerimiz için "sabah namazinda buluşuyoruz, şehitlerimize dua" programı düzenlendi.

ŞEHİTLERE DUA

Türkiye Gençlik Vakfı Vezirköprü ilçe Başkanlığı Köprülü Mehmet Paşa Camii Yasin-i Şerif, Fetih Sureleri okunarak şehitlere dua edildi.Sabah Namazından sonra camii önünde Türkiye Gençlik Vakfı Vezirköprü İlçe yönetimi ve Tügvalı ve gönüllü gençlerle basın bildirisi yapıldı.

Tügva Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet UYAR ; İdlibdeki Şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dileriz,dedi.

UYAR; Mehmetçiğimizin yanındayız, Sorumluluğumuz çok fazla birlik ve beraberlik zamanı, dualarımızı eksik etmeyelim, dedi.

Gençlerden birisi bildiriyi okudu ve program sona erdi.

HAZIRIZ!

Bizler bu ülkenin gençleri olarak bugün burada, İdlip’te şehit olan 34 tane Mehmet’imiz ve daha önce şehadet şerbeti içmiş bütün şehitlerimiz için günün en bereketli vaktinde, sağımıza solumuza bakmadan ben buradayım demek üzere bir araya toplandık.

Gençlik; insan hayatının en heyecanlı, en üretken yıllarıdır. Mensubu(üyesi) olduğumuz Türkiye Gençlik Vakfı ise gençlerin hayatının bu kıymetli döneminde, ecdadından aldığı emanetle Dünya üzerinde iyiye ve güzele dair ne varsa savunan,okuyan,düşünen ve üreten bir gençlik adına faaliyetlerini yürütmektedir.Ahlak,ilim ve manevi minvalde kendini insanlığın hizmetinde yetişmeye adamış gençleriz biz. Bizler yetiştikten sonra, tıpkı bizi yetiştirenler gibi bizden sonraki neslin yetişmesine imkân sağlayacak, bu yolda durmadan çalışacağız.

Bizler Rabbimizin Kehf suresinde bahsettiği “birkaç inanmış genç yiğit” sözüne talip; vatanı, ümmeti için çalışmaya her daim hazır olan bu ülkenin gençliğiyiz.

Bundan 1000 yıl önce, Tuğrul Bey Anadolu’ya bir dağın ardından baktığında, Sultan Mehmed İslam sancağını İstanbul’da dalgalandırdığında,Çanakkale’de yedi düvele dur diyenlerin yanında gençler vardı . Cepheler ve şehir isimleri değişse de gençliğin bu cesaret hikâyesi hiç değişmedi... İşte asırlar önce o gençlerin taşıdığı milli ruh ne ise, vatanını savunurken şehit düşen Yasin Börü, Eren Bülbül ve Abdullah Tayyip Olçok’un taşıdığı ruh da, bizim taşıdığımız ruh da odur. Taşıdığımız bu ruhla ceddimiz nasıl gençlik çağlarında bu ülke için, İslam için şehit oldularsa; bizler de ceddimizin torunları olarak bu ülke için şehit olmaya hazırız.

Bugün Kudüs’te, Suriye’de yaşanan haksız zulümleri İslam düşmanlığının yansıması olarak görüyor, zulme uğrayan kardeşlerimizin daima yanında olduğumuzu burada bir kez daha belirtmek istiyoruz. İdlip’te yaşanan olayların, necip milletimizin birliğini, dirliğini zerre kadar sarsamayacağını biliyor, şehitlerimizin bırakmış olduğu emaneti bu ülkenin gençliği olarak üzerimizde en büyük vazife olarak görüyoruz.Askerlerimizin yanında dimdik bir şekilde durmaktan onur duyuyor gerekirse şehadet şerbetini içmeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyoruz.