Güncel
Giriş Tarihi : 07-03-2020 09:37

DEMİR” Vezirköprü’deki Su Problemini Tarihe Gömeceğiz”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

DEMİR” Vezirköprü’deki Su Problemini Tarihe Gömeceğiz”

Basın ilan Kurumundaki toplantıda İlçe gazetelerinin temsilcilerinin yanı sıra, BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar,  İletişim Başkanlığı İl Müdürü Volkan Toptaş, İHA Bölge Müdürü Salih Kasım, AA’dan Hızır Hacısalihoğlu, A Haber Bölge Müdürü Mahmut Erdoğan, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkan V.Murat Sandıkçı da hazır bulundu.
    Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir burada yaptığı açıklamada Vezirköprü’nün su sorununa da değindi. Vezirköprü'deki su problemini kalıcı bir şekilde çözeceklerini ifade Demir şunları söyledi
"Vezirköprü içme suyu arıtma projesi ile ilgili çalışıyoruz. Vezirköprü'de kaçak su oranı yüzde 70'tir. Borulara verilen suyun ancak yüzde 30'u borulardan akarak halka ulaşıyor. Vezirköprü'deki su problemini tarihe gömeceğiz. Şuan da projesi hazırlanıyor. Ayrıca Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu'nda Falcon Fest'i geçmişten daha düzgün bir şekilde yapacağız. Şahinkaya Kanyonu'na yönelik çok ciddi proje çalışmaları yapıyoruz". 2020 Yılı için Yol çalışmalarından bahseden Başkan Mustafa Demir  "2020'de 1100 kilometre yol yapacağız. Şu ana kadar 40 kilometresini yaptık. 1100 kilometre deyince rakam kolay geliyor. 2018 yılında yapılan yol 138 kilometredir. 2019 yılında yapılan 450 kilometre, şimdi biz 2020 yılında 1100 kilometre yol yapacağız” dedi.