Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2020 15:59

VEZİRKÖPRÜ CEZAEVİNDE TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

Vezirköprü M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda yürütülen sosyal kültürel faaliyetler kapsamında, 24/02/2020 tarihinde Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

VEZİRKÖPRÜ CEZAEVİNDE TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Müziği ve Çok Sesli Korosu, A. Reşat GÜMÜŞ şefliğinde seslendirdikleri türkülerle dinleyenleri adeta büyülerken, İnfaz Koruma Memurları Eda KAYA ile İlyas YILMAZ’ın seslendirdikleri türküler de programa ayrı bir renk kattı.

Programa Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Kadir GÖKTAŞ, Cumhuriyet Savcısı Burak DAĞLI, Cumhuriyet Savcısı Turgay KARABULUT, Cumhuriyet Savcısı Ozan ÖZÇELİK, Cumhuriyet Savcısı Kemal MANSIZ, İlçe Jandarma Komutanı Ümit ÇETİNKAYA, Kurum Müdürü Adem ULUTAŞ, Kurum 2. Müdürü Hikmet GÖKTAŞ, HEM Müdürü Mustafa KAYA, HEM Müdür Yardımcısı Banu SENİ, kurum personeli ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

Programın sonunda Cumhuriyet Savcısı Kadir GÖKTAŞ; “Cumhuriyet Başsavcılığımızın ve Ceza İnfaz Kurumumuzun infaz politikası içerisinde en önemli misyonundan birisi; hükümlü ve tutukluların yeniden sosyalleşmesini teşvik etmek, üretken ve kanunlara, nizamlara, toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumu kolaylaştırmaya yönelik sosyal etkinliklerimizdir. Bu ıslah olmaya ve yeniden sosyalleşmeye yönelik çalışmalarımız içerisinde kurumumuz bünyesinde icra ettiğimiz çeşitli eğitim programları yanında bugün icra edildiği gibi sanatsal etkinlikler de büyük önem taşımaktadır. Bu vesile ile programın oluşumunda ve sunuluşunda emeği bulunan kıymetli müzisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.” şeklinde yaptığı konuşma sonrası hediyelerini takdim etti.