Güncel
Giriş Tarihi : 26-02-2020 14:15

HUZUREVİ İÇİN YEDİ YIL SONRA BİR ADIM

2013 yılında temeli atılan ve 7 yıldır kaderine terk edilen Vezirköprü Huzurevi inşaatı için nihayet olumlu bir adım atıldı. Vezirköprü Belediyesi tarafından inşa edilerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne devredilecek 100 yataklı huzurevinin işbirliği protokolü, Samsun Valisi Osman Kaymak, İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz, Bld. Bşk. İ.Sadık Edis ve İl Müdürü Tekin Balcı tarafından imzalandı.

HUZUREVİ İÇİN YEDİ YIL SONRA BİR ADIM

2013 yılında arsası merhum hayırsever işadamı Kemal Kayalıoğlu tarafından bağışlanan ve dönemin Vezirköprü Kaymakamı Ozan Balcının gayretiyle protokol haline getirilerek Vezirköprü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na devredilen Huzurevinin temeli 7 yıl önce atılmıştı. Temeli atıldıktan sonra ilgisizlikten çürümeye terk edilen Huzurevi inşaatını gazetemizde sık sık haber yaparak gündemde tutmaya çalışmıştık.2013   yılından buyana kaderine terk edilen Huzurevi inşaatı nihayet gündeme alınarak yapımı için yeni bir protokol imzalandı.100 yataklı olarak yapımı planlanan Vezirköprü Huzurevinin inşaatının yapımını Vezirköprü Belediyesi üstlendi. İnşaat tamamlandıktan sonra Aile, Çalışma ve Sosyal İl Müdürlüğüne devredilecek olan Huzurevi bakanlık bünyesinde hizmet verecek.

                Arsayı bağışlayan hayırsever işadamı Kemal Kayalıoğlu vefatından kısa süre önce gazetemize yaptığı açıklamada çürümeye terk edilen Huzurevi inşaatını gördükçe üzüldüğünü ifade ederek şöyle demişti “Büyük umutlarla Vezirköprü'ye bir şey katmanın heyecanıyla bu işe koyulmuştum. Vezirköprü'nün huzurevine ihtiyacı vardı. Sokaklarda, cami köşelerinde uygun olmayan şartlarda, evlerinde tek başına yaşamaya çalışan bakıma muhtaç birçok yaşlımızın olduğunu biliyoruz. Bu sorunun çözümü için zamanında simit satarak aldığım bu tarlayı bu hayırlı iş için bağışladım. Şimdi görüyorum ki atılan temel çürümeye terk edilmiş durumda. Bağışladığım arsanın kaderine terk edildiğini görünce sanki dünya başıma yıkıldı. Yetkililere sesleniyorum. Bu inşaatın yapımına devletin mi gücü yetmiyor, yoksa huzurevine mi ihtiyaç yok? Bir açıklama yapsınlar. Bu işi yapamayacaklarsa da arsamı iade etsinler. Ben gerekirse okul, ihtiyaç varsa bir doğum hastanesi yaptırayım".