Güncel
Giriş Tarihi : 22-02-2020 13:57

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET KURT VEZİRKÖPRÜ ADINA UMUT VERDİ

Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt Gazetemizi ziyaret ederek ilçe gündemini değerlendirdi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET KURT VEZİRKÖPRÜ ADINA UMUT VERDİ

Ak Parti Vezirköprü Gençlik Kolları eski başkanı ve ilçe yönetim kurulu üyesi Ahmet Altunay’ın da hazır bulunduğu ziyarette çalışmaları hakkında bilgi veren Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt,Vezirköprü’nün sorunlarını her platformda dile getirdiklerini belirterek  “Vezirköprülü hemşerilerimizin son yapılan yerel seçimlerde Cumhur İttifakına verdikleri büyük destek çalışmalarımızda bize güç veriyor. Gerek belediye başkanlarımız gerekse milletvekillerimiz bu büyük desteğin farkında. Vezirköprü’nün dünden bu güne devam eden sorunlarının çözümünde herkes elinden geleni yapmaya hazır” dedi.

                Başta devam eden Devlet Hastanesi inşaatı olmak üzere, Vezirköprü-Havza yolunun bir an önce yapılması, Huzur Evinin inşa edilerek hizmete açılması, Şahinkaya Kanyonunun turizme kazandırılması hususunda eksiklerin giderilmesi,Kunduz Kamp Merkezi gibi projelerin hayata geçirilmesi için somut adımlar attıklarını ifade eden Kurt  ”Geçen hafta içinde Ankara ziyaretimizde Vezirköprü’nün sorunlarını vekillerimizle görüştük. Devam eden projelerin bir an önce bitirilmesi, ihtiyaç olanlarında proje ve ihalelerinin yapılması için herkes üzerine düşeni yapmaya hazır” ifadelerini kullandı.

                Kenevir konusunda spekülasyonlara itibar edilmemesini de belirten Kurt “Milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm yetkililerle bu konuda istişarelerimiz devam ediyor. Kenevirin verimli değerlendirilmesi için ilaç ve kozmetik sanayisinde kullanılması gerekiyor, bunun içinde yasal bir zemine ihtiyaç olduğu ifade edildi. En kısa sürede Parlamento bu konuda yasal düzenleme yapacak. Bizde o zamana kadar Kenevirin Sanayisinin Vezirköprü’de kurulması için alt yapısını oluşturmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

                Devlet Hastanesinin 6. Aya kadar bitirilmesin planlandığını, Huzur Evi inşaatı içinde bakanlık nezdinde çalışmaların tamamlanarak Vezirköprü Belediyesi öncülüğünde çalışmaların başladığını belirten Mehmet Kurt “ Vezirköprü-Havza yolu projesi ihale aşamasında, Şahinkaya kanyonu çevre düzenlemesi ve köylerimize toplamda 200km.yol yapımı Büyükşehir Belediyemizin planlamaları arasında. Sulama konusunda epey mesafe kat etmiş durumdayız. Başta hastanemiz ve ilçe tarım olmak üzere kurumlarda eksik olan kadroların tamamlanması ve bu kadroların kalıcı olması hususunda elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Önümüzdeki yıl içerisinde ilçe gündeminde olan birçok hizmeti hayata geçirmek için teşkilatımızla Belediye Başkanlarımızla ve Milletvekillerimizle elbirliği içinde çalışmalarımız sürecektir” dedi.