Güncel
Giriş Tarihi : 15-02-2020 16:51

VEZIRKÖPRÜ'DE 1588 ÖĞRENCİ TARANACAK

Cumhurbaşkanlığı eylem planında yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi

VEZIRKÖPRÜ'DE 1588 ÖĞRENCİ  TARANACAK

Cumhurbaşkanlığı eylem planında yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 81 ilde, 1003 İlçede ilkokul 3. Sınıf öğrencilerine yönelik sportif yetenek taraması kapsamında; çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Projenin 3.yılında Vezirköprü Kaymakamı Kudret KURNAZ ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı KASAPOĞLU başkanlığında detaylı toplantı yapıldı.

 

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü; İsmail Hakkı KASAPOĞLU; "İki bakanımız Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme değerlendirme projesini yakından takip ediyor. Vezirköprü'de 1588 3. Sınıf öğrencimize sportif yetenek taraması gerçekleştirilecek."dedi.KASAPOĞLU; Yüzme bilmeyen kalmasın projesinindede Samsun' da Vezirköprü 1. sırada sınız dedi.Bu kapsamda Vezirköprü Kaymakamımız Kudret KURNAZ' a , İlçe Milli eğitim müdürü Ahmet DEMİRCAN'a, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Mehmet UYAR'a ve bu işbirliginde emegi gecen herkese teşekkür etti. Tüm Projelerde Okul idarecilerimizin, Öğretmenlerimizin, Velilerimizin gençlerin geleceği için yapılan bu projelerde daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

            Vezirköprü Kaymakamı Kudret KURNAZ; Vezirköprüde Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlere yoğun ilgi var dedi. Tüm Projelerde olduğu gibi 3.sınıflar yetenek taraması ve Spora Yönlendirme projesindede kurumlarımızla birlikte işbirliği içinde tüm öğrencilerimizin katılımı sağlayacağız. Dedi.KURNAZ; Gençlerimiz tüm spor kurslarına talepte bulunuyor, Türkiye Şampiyonalarında madalya kazanmaya başladılar ve Gençlerimizin her zaman yanındayız".Dedi.

            Vezirköprüde gerçekleşen toplantıya Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı KASAPOĞLU, Vezirköprü Kaymakamı Kudret KURNAZ, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Celalattin KAPÇAK, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİRCAN, Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet UYAR katıldı.