Güncel
Giriş Tarihi : 27-01-2020 16:42

AK PARTİ DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Ak Parti Vezirköprü İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıya Ak Parti Samsun Milletvekili ve eski Sağlık Bakanlarından Ahmet Demircan, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

AK PARTİ DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Danışma Toplantısının Açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Vezirköprü Devlet Hastanesi konusuna değinerek “daha önce inşaat aşamasındaki hastanemizin icra yoluyla malzemelerin sökülmesi çok zorumuza gitti. Onun için Sağlık Bakanımıza konuyu arz ettik bakanımızda konuyla ilgili çalışmaları başlatarak hastanemizi tekrar ihaleye çıkardı şuanda Hastane binamızın inşaatı sona doğru geliyor. Havza Vezirköprü yolu sürekli gündemde yol ile ilgi dosyası il başkanımıza ve vekillerimize verdik inşallah bu yıl programa aldırmayı düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir toplantı yapma fırsatı bulduk ilçemizdeki yatırımlarla ilgili değerlendirme toplantısı fırsatı bulduk önümüzdeki yol haritası ile ilgili toplantımızda kırsaldaki yol konusunda Samsun da 1000 km lik yol programı yaptık, bunun 200 km si Vezirköprü’de olacak. Önümüzdeki yaz ayında başlanarak 200 km yol yapacağız. Bir başka sıkıntımız ise organize sanayi konusunda küçük sanayi sitesi, büyük sanayi sitesi ve organize sanayi ile ilgili çalışmaları Büyükşehir Başkanımız ekibine talimatını verdi çalışmalarımız devam ediyor bizlerde takibini yapıyoruz. Kanyonla ilgili altyapı sıkıntılarımız vardı bununla ilgilide başkanımızla görüştük orası bizim ekonomizme katkı sağlıyor. Orayı su turizmi diye nitelendiriyoruz çalışmaları büyükşehir belediye başkanımız takip edecek. Kunduz Kamp Eğitim Merkezi dağ turizmi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İlçe ekonomisine katkı sağlayacak tarihi yerlerimiz var Nerik, Adatepe çamaşırlığı ve merkezdeki tarihi yerlerimizin Vezirköprü ekonomisine katkı sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis; Huzurevi inşaatını Dernek ve Belediye ile birlikte yapacaklarını ifade ederek İlçemizdeki trafik konusunda parkomat sistemini uygulayarak trafiği rahatlatacaklarını söyledi.

            Samsun Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; “ Türkiye terör yüzünden çok çekti,terör yüzünden hayvancılık yapamıyoruz. Hayvanlarımızı yaylalara çıkartamadığımız için kendi et ihtiyacımızı bu yüzden karşılayamıyoruz. Terörle ilgili mücadelemiz içeride dışarıda devam ediyor” dedi. Vezirköprü Devlet Hastanesi ve Havza Yolu konusuna da  değinen Demircan “Hastane inşaatı ile ilgi çalışmalarımız devam ediyor. Havza Vezirköprü yol projesini gündemimize aldık” ifadelerini kullandı.

            Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise Vezirköprü’nün Ak Partiye en çok oy veren ilçelerden biri olduğunu belirterek” Vezirköprü’nün sorunlarını biliyoruz. Hizmet konusunda hazırlanan projeleri yakından takip ediyoruz” dedi.