Güncel
Giriş Tarihi : 18-01-2020 20:38   Güncelleme : 18-01-2020 20:38

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ANADOLU LİSESİ VEREM HAFTASINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

Vezirköprü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi "73. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası" Etkinlikleri Kapsamında Konu İle İlgili Seminer düzenledi.

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ANADOLU LİSESİ VEREM HAFTASINDA SEMİNER DÜZENLEDİ

 

Vezirköprü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi  "73. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası" Etkinlikleri Kapsamında Konu İle İlgili Seminer düzenledi. Okul Hemşiresi Hasan TURAL tarafından organize edilen seminerde Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Burak ALTUĞ Verem(Tüberküloz) hastalığının ne olduğu,hangi organlarda görüldüğü,belirtileri ve tedavisi konularında öğrencilere bilgiler verdi. Öğrenciler tarafından ilgiyle dinlenen seminerde öğrencilerin konuyla ilgili soruları Dr. Burak Altuğ tarafından cevaplandırıldı.
     Okul müdürü Erkan ULAŞIR seminerin çok faydalı geçtiğini öğrencilerin sağlıkla ilgili bu tür önemli konularda uzmanlar tarafından bilgilendirilmelerinin gelecek yaşamlarında daha bilinçli olmalarını sağlayacağını ve bu şekilde seminerlerin öğrencilere ve velilere yönelik devam edeceğini bildirdi. Okul yönetiminden yapılan açıklamada “Okulumuz adına seminerde emeği geçenlere, Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi yönetimine, Doktor Burak AYTUĞ ve Hemşire Meral Çetin ELİKARA' ya teşekkür ediyoruz”denildi.