Güncel
Giriş Tarihi : 21-12-2019 15:07   Güncelleme : 21-12-2019 15:07

“ATMOSFERE DOKUNUYORUZ” PROJESİ TANITILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Atmosfere Dokunuyoruz' projesi Meteoroloji Bölge Müdürlüğünde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak’ta katıldı.Tanıtım toplantısı öncesi etkinliğe katılan öğrencilerle birlikte hava tahmininde kullanılan Meteoroloji Balonunu atmosfere bırakan Vali Kaymak, daha sonra Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“ATMOSFERE DOKUNUYORUZ” PROJESİ  TANITILDI

 

Protokol konuşmaları ile başlayan tanıtım toplantısında ilk konuşmayı gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Bugüne kadar olduğu gibi Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yine farklı bir proje ve farklı bir dokunuş ile çocuklarımızın karşısına çıkıyoruz. Vizyon belgemizin en önemli yanlarından bir tanesi Türkiye'de nitelikli eğitimi ortaya çıkarmak ve nitelikli eğitimi kurgulamak içindir. Dolayısıyla eğitimin daha nitelikli hale gelebilmesi için tüm eğitim ortamlarının eğitime açık hale gelmesi, okulun dışında ki diğer öğrenme alanlarında bir öğrenme alanı haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu zamana kadar tam da bu amaca uygun projeler ürettik" dedi.

            Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce ise "Sınıf dışı öğretim teknikleri kapsamında öğrencilerimizin kapalı bir mekândan ziyade derslerinde görmüş oldukları bu bilimsel konuyu bizzat uygulamalı olarak mekânında uzmanlar tarafından anlatılması son derece önemli bir durumdur." diye konuştu.

            Son olarak konuşmasını gerçekleştiren Samsun Valisi Osman Kaymak, "Biz hep şunu önemsiyoruz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken neyi ve nasıl öğretmeliyiz konusunda devam eden bir arayış içerisindeyiz. En iyi öğretme metodu nedir? Çocukların daha çok uygulayarak, sahada eğitim görerek ve onlara bizzat dokunarak öğrenmenin kalıcı olduğuna uzmanlar karar vermişler. Bu yüzden Samsun'da o çerçevede eğitimler yapılmaktadır. Bizler hep vatandaş olarak hava olaylarını merak ederiz. Meteoroloji yarın havanın yağışlı olduğunu söylüyor.  Bunu nasıl bildi, nasıl tahmin edebiliyor? Bu olayı ezbere bilmekten ziyade, ben de sizinle birlikte bu derslere katıldım ve olayı yerinde görmüş oldum." diye konuştu.