Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2019 15:03   Güncelleme : 21-12-2019 15:03

VEZİRKÖPRÜ AGD’ DE SİYERİ NEBİ COŞKUSU

Anadolu Gençlik Derneği Türkiye genelinde düzenlediği Siyeri Nebi yarışma Programına Samsun da Vezirköprü de dahil 17 ilçe de yapıldı.

VEZİRKÖPRÜ AGD’ DE SİYERİ NEBİ COŞKUSU

 

Türkiye Geneli düzenlenen Lise ve Ortaokul Gençliği Efendimizin izinde yarışma programına Samsun’dan 17 Bin’e yakın öğrenci başvurdu. Öğrencilerin yoğun bir başvuruda bulunduğu sınava katılım oranı da oldukça yüksek oldu.

Projemiz insan,muhatap kitlemiz Gençlik Sevdamız Türkiye diyerek çıktığımız bu yolda Gençliğin ihyası ve Geleceğin inşası için gece gündüz gayretli çalışmalar ile Gençliğimize faydalı olmaya çalışıyoruz.insanların en hayırlısı insanlara en çok faydalı olandır düsturu ile Milli ve Manevi değerlerine bağlı bir neslin yetişmesi noktasında Anadolu Gençlik her daim hazırdır.

Yüzde 76 oranında bir katılım ile öğrenciler sınava yoğun bir katılım sağladılar. Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Vezirköprü AGD ilçe Başkanı şunları söyledi:

81 İL 922 İlçede aynı anda gerçekleştirdiğimiz “Lise Gençliği efendimizin izinde ve Ortaokul Gençliği Efendimizin izinde “yarışma programının kayıt süreci sonunda 17 Bin’e yakın başvuru ile öğrencilerimiz yarışmaya yoğun bir katılım gösterdiler.

17 ilçe de 241 farklı okuldan 10 Bin’e yakın öğrenci Sınava başvurdu. Bu öğrenciler 110 farklı Sınav merkezinde gönüllü gözetmenlerin takibinde Siyeri Nebi sınavına girdi. 3 Farklı Ödül takdimi olan yarışmanın Türkiye Geneli Ödülü, Samsun şube ödülü ve ilçe ödülü olmak üzere kategorilendirilerek ödüllendirme yapılacak.

 Hem okumayı teşvik etmek hem de Kâinatın Efendisi Hz.Muhammed (s.a.v)’in örnek hayatını Gençliğe model oluşturmak için icra ettiğimiz bu yarışma programı Gençlerimiz ve halkımız tarafından takdir edilmiştir. Hicri 15 Şaban 1440/20 Nisan tarihinde yapılan bu yarışma programı tarihi bir günde tarihi bir coşku ile gerçekleştirilerek amacına matuf bir şekilde sonuçlanmış oldu.

Vezirköprü AGD olarak ilçemizdeki Ortaokul, Lise ve İmam Hatip Gençliğini Milli ve Manevi değerlerine bağlı bir Nesil olarak yetiştirilmesi noktasında Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokoller çerçevesinde hayırlı faydalı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.

Rekor bir başvuru aldığımız Ortaokul Gençliği efendimizin izinde yarışmasında Türkiye Genelinde en yüksek katılım sağlayan ilçemizde Bugün aşağıda belirttiğimiz okullar ve öğrencileri derece yaparak hem okullarını hem öğretmenlerini hem de ailelerini çok mutlu ettiler.