Güncel
Giriş Tarihi : 10-12-2019 15:14   Güncelleme : 10-12-2019 15:14

Gıda’da “Denetim Seferberliği” Sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ankara, İstanbul, İzmir, Erzurum, Gaziantep, Samsun, Antalya başta olmak üzere 81 il ve ilçelerinde gıda güvenirliliğine yönelik “denetim seferberliği” başlatıldı.

Gıda’da  “Denetim Seferberliği” Sürüyor

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ankara, İstanbul, İzmir, Erzurum, Gaziantep, Samsun, Antalya başta olmak üzere 81 il ve ilçelerinde gıda güvenirliliğine yönelik “denetim seferberliği” başlatıldı. Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında yürütülecek denetimler 25-30 Aralık 2019 tarihleri arasında 1 hafta boyunca yapılacak.

Konuyla ilgili Samsun İl müdürlüğünden yapılan açıklamada ”Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl ve İlçe Müdürlüklerinde çalışan 176 gıda kontrol görevlisi tarafından yürütülmekte olan “ürün bazlı” denetimleri ilk olarak et ve et ürünleri üretim işletmelerinde başlamış olup yapılan çalışmalara bizzat İl Müdürümüz Bayram AY katılmıştır.Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün 22.11.2019 tarihli Denetim Seferliği konulu yazısında belirtilen denetim programı çerçevesinde Et ve Et Ürünleri Üreten, Süt ve Süt Ürünleri Üreten, Ekmek ve Ekmek Çeşitleri ile Unlu Mamul Üreten İşyerleri, Kasap ve Şarküteri ile Bakkal, Market, Büfe vb. İşyerleri, Okul Kantinleri ve Yemekhaneleri ile Lokanta-Restoran, Dönerci, Fast-food vb. Toplu Tüketim Yerleri olmak üzere titizlikle devam ettirilecektir” denildi..