Güncel
Giriş Tarihi : 10-12-2019 15:12   Güncelleme : 10-12-2019 15:12

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

İlçemizde faaliyet gösteren Akça Ana Kucağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle anlamlı bir program Organize etti.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

İlçemizde faaliyet gösteren Akça Ana Kucağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle anlamlı bir program Organize etti. Vezirköprü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen anma programında Rehabilitasyonda eğitim gören öğrencilerin bir birinden güzel gösterileri ilgiyle izlendi. Protokolün yanı sıra kalabalık bir davetli grubunun katıldığı etkinlikte konuşan Akça Ana kucağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Akça; uzun yıllardır Vezirköprü’nün eğitim hayatına katkı sağladıklarını ifade etti. Akça yaptığı konuşmada “ 30 yıl önce aile olarak kurduğumuz şirket ile ilk defa Akça Sürücü Kursunu açtık. 1991 de hiçbir ilçede olmayan Akça Yabancı dil Okulu’nu kurduk. 1994- 2000 yıllarında Akça Dershanesi Vezirköprü, Havza, Kavak Şubelerini ve arkasından Yumurcak Çocuk Yuvasını açtık. Yani 1989 dan 2000 yılına kadar özel eğitimde faaliyet gösterdik. 2000 yılından sonra ulusal bazda faaliyet gösteren Çözüm Dergisi Dershaneleri ile birleşerek yaklaşık 19 yıl dershanecilik hizmetinde bulunduk. Daha sonra kurduğumuz şirket ile Özel Akça Anakucağı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezini açtık. 12 yıldır özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimize hizmet etmenin şerefine nail olduk. Bu hizmeti de hakkıyla yapmanın huzuru içindeyiz” dedi.

         Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, halk oyunları gösterisi sundu. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, Vezirköprü Merkez Karakol Komutanı Teğmen Ramazan Parlak, İlçe Müftüsü Ali Erbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, vatandaşlar katıldı.