Güncel
Giriş Tarihi : 19-11-2019 12:07   Güncelleme : 19-11-2019 12:07

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 81. YILINDA ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. Yıl dönümünde Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Programlar daha sonra Belediye Kültür Merkezi'nde Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Atatürk'ü Anma Programı ile devam etti.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 81. YILINDA ANILDI

 

Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programında Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Yücel Zahireci günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmanın ardından "Mustafa Kemal'in Son Sözü" adlı video sunumu yapıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin ardından 10 Kasım konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesiyle program son buldu.

Anma törenine Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Özçelik, Vezirköprü Jandarma Komutanı Ümit Çetinkaya, Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Uyar, Vezirköprü İlçe Müftüsü Ali Erbaş, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.